آیا با نخوردن صبحانه لاغر می‌شویم ؟

یک متخصص تغذیه گفت :باور ترک صبحانه برای کاهش وزن اشتباه بسیار بزرگ و رایج در بین افراد است .

آیا با نخوردن صبحانه لاغر می‌شویم ؟محمد تقی انوشه متخصص تغذیه در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد : صبحانه محرک و تنظیم کننده متابولیسم یا سوخت وساز بدن است و حذف آن از دریافت میزان زیادی ویتامین و مواد مغذی ضروری مانند فیبرها جلوگیری می کند.

وی عنوان کرد از آنجایی که آغاز کارهای روزانه صبح انجام می گیرد و نیاز به انرژی بالایی داریم صبحانه مهترین وعده غذایی محسوب می شود که ، 35 درصد کالری دریافتی بدن را تامین می کند و عدم آن باعث کاهش انرژی لازم برای انجام کارهای روز مره می شود.

انوشه تصریح کرد : نخوردن صبحانه هم باعث افزایش  وزن شده و هم باعث کاهش وزن که این کاهش وزن کاذب بوده و عوارض بسیار زیادی دارد و افرادی که صبحانه میخورند تعادل وزنی بیشتری دارند.

این متخصص تغذیه بهترین زمان خوردن صبحانه را ساعت 6تا 8 صبح دانست و عنوان کرد : در این ساعات دستگاه گوارش معمولا پاکسازی شده است.

 انوشه یک صبحانه مفید و کامل را مواد غذایی دانست که حاوی مقدار زیادی کربوهیدارت مانند غلات ، نان های سبوس دار ، میوه ها وسبزیجات و همچنین عسل، وپروتئین ها مانند انواع لبنیات ،تخم مرغ و عدسی باشد .

وی در خصوص عوارض ناشی از نخوردن صبحانه به کاهش سطح هوشیاری و تمرکز افراد ، تاثیر منفی بر روی وزن ، عدم سلامت هورمونی ، بی نظمی در قاعدگی ، تحلیل انرژی جسمانی ، کاهش قند خون ، خستگی ، ضربان قلب بالا و احساس گرسنگی مداوم اشاره کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب