رباتی مثل مار که به شکل تانک حرکت می‌کند

آنا نوشت: مهندسان آلمانی رباتی را ابداع کرده‌اند که به شکل یک حلقه است و مانند تانک حرکت می‌کند.

رباتی مثل مار که به شکل تانک حرکت می‌کند

آنا نوشت: مهندسان آلمانی رباتی را ابداع کرده‌اند که به شکل یک حلقه است و مانند تانک حرکت می کند.

«اوروبروس» (Ouroboros) نمادی از یک مار بزرگ پیچ‌خورده در مصر باستان است که به شکل دایره درمی‌آید و دم خود را می‌خورد. چهار دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه علوم کاربردی بیلفلد آلمان به تازگی نوعی ربات به نام اوروبروس ساخته‌اند که نوعی ربات است که به صورت دایره‌ای تغییر شکل می‌دهد.
ربات اوروبروس که بی‌شباهت به زنجیر پهن و بزرگ دوچرخه نیست، از 12 بخش مرتبط ساخته شده که هر کدام از یک موتور و حسگر فشار تشکیل شده است. این ربات روی سطح صاف به سادگی مانند چرخ حرکت می‌کند.

رباتی مثل مار که به شکل تانک حرکت می‌کند

زمانی که حسگرهای تعبیه‌شده در آن وجود مانعی را بر سر راه ربات تشخیص دهد، روی سطح پخش می‌شود تا بتوانند مانند یک خودروی یدک‌کش از مانع عبور کند.
تنها کاری که این ربات به رغم چرخیدن قادر به انجام نیست، حرکت دوی یک خط مستقیم است. این مساله را نیز می‌توان با نمونه‌های بعدی ربات‌های ساخته‌شده تغییر داد. احتمالاتی که در اینجا مطرح می‌شود، استفاده از دو حلقه متصل به هم از طریق یک محور مرکزی، استفاده از مفاصل چرخشی با حرکت آزاد بین ارتباط ها یا اتصال دو حلقه به هم تا محورهای آن از هم عبور کنند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی ( قسمت سوم) از فیزیک چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربي)
دبیر : حسین ناصحی