نسل جدید داروهای چشمی از راه می‌رسند

رئیس انجمن شبکیه ایران اظهار کرد: باتوجه به پیشرفت‌های درمانی داروهای چشمی، دانشمندان کشور ما نیز درصدد ساخت این داروها برآمدند.

نسل جدید داروهای چشمی از راه می‌رسندمهدی مدرس زاده رییس انجمن شبکیه ایران و رییس مرکز تحقیقات چشم در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بیماری های شایع چشم و درمان های جدید این عرصه، افزود: بیماری های شبکیه ناشی از اثرات دیابت و بیماریهای سنی پرده شبکیه (استحاله سنی ماکولا) از جمله بیماری های شایع شبکیه هستند. 

وی از داروهای جدید در درمان بیماری های شبکیه خبرداد و بیان داشت: در زمینه بیماری های شبکیه در یکسال اخیر دارویی به نام « آی لیا» وارد بازار شده که تاکنون نتایج اثربخشی داشته است.

رییس انجمن شبکیه ایران اثر درمانی «آی لیا» را بیشتر از داروهای قدیمی مثل «اوستین» دانست و اظهار داشت: متخصصان کشور ما اکنون در حال طی مراحل آزمایش دارویی مشابه «لوسنتیس» هستند، که زمستان سال 96 به تولید انبوه می رسد. 

وی ضمن هشدار از مصرف داروهای آزاد و غیر رسمی، یادآور شد: عفونت های چشمی از عوارض ناشی از این داروها بوده و با خرید داروها از کمپانی های اصلی و یا داروخانه های معتبر می توان از بروز آنها جلوگیری کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب