گفتگو با سارا محمدی با میانگین تراز 7770 در رشته ریاضی

گفتگو با سارا محمدی با میانگین تراز 7770 در رشته ریاضی که 2 سال دانش آموز کانون بوده اند

گفتگو با سارا محمدی با میانگین تراز 7770 در رشته ریاضی


از چه سالی دانش آموز کانون بوده اید ؟

از سال سوم دبیرستان


آیا شما در سال گذشته در آزمون های تابستان کانون شرکت داشته اید؟ از نحوه و ساعات مطالعه ی خود در ایام تابستان توضیح مختصری بفرمایید.

بله-طبق برنامه ی مدرسه عمل میکردم ،درمورد دروس نگاه به گذشته طبق برنامه ی راهبردی کانون دوره و مطالعه می کردم و در مورد دروس نگاه به آینده ( پیش دانشگاهی)  طبق برنامه ی مدرسه پیش می رفتم و مطالعه داشتم.


رمز موفقیت شما در پیشرفت چشم گیر و افزایش تراز چیست؟

برنامه ریزی مهمترین عامل موفقیت من بود.خودم را مطابق با برنامه ی کانون هماهنگ می کردم و اگر برنامه ی مدرسه از برنامه راهبردی کانون عقب تر بود سعی می کردم خودم آن مبحث را خوانده و به برنامه ی آزمون های کانون برسم.میانگین ساعت مطالعه در روزهایی که مدرسه می رفتم و بیشتر وقتم در مدرسه می گذشت حدود 6 ساعت و در روزهای دیگر که زمان بیشتری را در منزل سپری می کردم حدود 12 ساعت بود

عامل مهم دیگر پشتیبان ویژه ( خانم نونا رجبی) بودند که در برنامه ریزی و نحوه ی مطالعه، هر زمان به مشکل برمیخوردم از ایشان کمک و راهنمایی می گرفتم


از کدام یک از کتاب های کانون استفاده کردید؟

30 سال کنکور ریاضیات- کتاب زرد اختصاصی و عمومی


روش و استرات‍ژی مطالعه ی شما چگونه بوده است؟

از دوران راهنمایی به این صورت عمل می کردم که مرور و انجام کارهای مربوط به مدرسه را در همان روزی که درس را در کلاس فرامی گرفتم انجام میدادم و این کار باعث می شد که دروسی که مطالعه کرده و حفظ نموده ام در حافظه ی بلند مدتم ثبت شود و همچنین این روند بر سرعت یادگیری و انجام امور مربوط به مدرسه تاثیر بسزایی داشت.یادگیری و تسلط بر مفاهیم کتاب درسی در همان مدرسه صورت می گرفت و در صورت نیاز در منزل تنها مباحث را دوره و مرور می کردم و بیشتر زمانم در منزل به تست زنی اختصاص می دادم (دروس اختصاصی)- دروس عمومی را در منزل خوانده و تست های مربوط به آن را در طول هفته تقسیم بندی کرده و با زدن تست ها بر مباحث دروس عمومی هم مسلط می شدم.


آیا شما پشتیبان ویژه داشتید؟

 بله –خانم نونا رجبی رتبه ی 15 منطقه ی 1 کنکور 94


از مشاوره و راهنمایی ایشان راضی بوده اید؟

بله – بسیار زیاد از ایشان راضی بودم.راهنمایی ها و کمک های ایشان در جهت داشتن برنامه ی بهتر و نداشتن استرس، برایم بسیار مثمرثمر بود و اینکه یک نفر جدا از فضای مدرسه و منزل باشد که با دانش آموز صحبت کرده و راهنمایی کند مفید است.


در کدام درس ضعف داشته اید و چگونه نقطه ی ضعف خود را برطرف کردید؟


 در درس شیمی- هرروز در برنامه مطالعه خود شیمی را قرار می دادم و با خواندن زیاد سعی می کردم بر مباحث آن مسلط شوم و تا حدودی در این امر موفق شدم.


برای مشاهده کارنامه ها در کانون کلیک کنید

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب