به شهر ما بیایید - کلاردشت، بهشت گمشده

از مسیر مرزن‌آباد که راهی شمال باشید یا از جاده‌ی عباس‌آباد راهی چالوس و تنکابن باشید، فرقی نمی‌کند؛ از هر دو مسیر جاده‌ای به سمت دشت زیبای کلاردشت می‌رود که شما را به بهشت ایران می‌رساند.از مسیر مرزن‌آباد که راهی شمال باشید یا از جاده‌ی عباس‌آباد راهی چالوس و تنکابن باشید، فرقی نمی‌کند؛ از هر دو مسیر جاده‌ای به سمت دشت زیبای کلاردشت می‌رود که شما را به بهشت ایران می‌رساند.

جاده‌ی کلاردشت به عباس‌آباد یکی از جاده‌های بسیار زیبای ایران، پر از درختان سر به فلک کشیده و جنگل‌های انبوه که در طی مسیر چشم‌نوازی می‌کنند، همجواری جاده با رودخانه و جنگل مسیری بس دیدنی را به نمایش گذاشته است.

به شهر ما بیایید


کلاردشت با قله‌های مرتفع نمونه‌ی کم‌‌نظیری از عظمت، صلابت و زیبایی رشته‌کوه‌های البرز است و با هوای معتدل و بارش باران‌های تند و برف‌های نشسته بر قله‌ی کوه‌ها در مقایسه با دیگر مناطق مازندران بسیار مطبوع‌تر است. از دیدنی‌های کلاردشت هر چه بگوییم کم است. کوه، جنگل، دشت، دریاچه، رود، آبشار، آب و هوای لطیف و هر آن‌چه شما از زیبایی طبیعت شنیده یا دیده‌اید یکجا در کلاردشت و در منطقه‌ای نه‌چندان وسیع جمع شده است. دریاچه‌ی ولشت (سما) نگین آبی کلاردشت یکی از دریاچه‌های آب شیرین ایران است.  علم‌کوه یکی از هشت دیواره‌ی سخت‌گذر جهان است و کوه تخت سلیمان نیز که در افسانه‌ها از آن به جایگاه ازدواج «سلیمان و بلقیس» یاد می‌کنند هم از دیدنی‌های این منطقه به شمار می‌رود. تپه‌ی باستانی کلار چون نگینی در کلاردشت است. کلار نام شهر و تپه‌ی باستانی در محدوده‌ی کلاردشت امروزی و به معنای غوک و وزغ است. جام طلایی دو شیر یا جام کلاردشت از آثاری است که در تپه‌ی کلارکشف شده ‌است.

به شهر ما بیایید


ویلاهای زیبا و پراکنده در دشت‌ها با شیروانی‌های رنگارنگ، حجره‌های پر از ترشی محلی و لواشک و رب انار خانگی و کلوچه و زیتون، احساسات شما را برای تجربه‌ی دوباره‌ی این سفر رؤیایی برمی‌انگیزد.

به شهر ما بیایید

به شهر ما بیایید