زرد عمومی یک امکان طلایی

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که فایده و منطق گنجانده شدن ده سؤال انتخابی از کتاب زرد عمومی در برنامه‌ی تابستان چیست؛ آن هم برای تمام درس‌های عمومی!

زرد عمومی یک امکان طلایی

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که فایده و منطق گنجانده شدن ده سؤال انتخابی از کتاب زرد عمومی در برنامه‌ی تابستان چیست؛ آن هم برای تمام درس‌های عمومی!

اگر بخواهیم با یک پرگار بزرگ حدود وسعت برنامه‌ی راهبردی تابستان را ترسیم کنیم نقطه‌ی پرگار خود را باید بر روی درس‌های عمومی بخش سؤالات انتخابی از کتاب زرد عمومی بگذاریم.

همیشه این سؤال ذهن دانش‌آموز را به خود مشغول کرده است که آیا انتخاب او در شیوه‌ی مطالعه و منبع مطالعاتی‌اش صحیح است یا خیر.

اجازه دهید برای شما یک مثال بیاورم. دانش‌آموزی در عصر آزمون برای گرفتن کارنامه‌ی خود و بررسی آن به کانون مراجعه کرده بود. کارنامه‌ی او نمونه‌ی بسیار جالبی بود. دانش‌آموز در تمام درس‌های عمومی بخش عادی هر درس درصد بالایی گرفته بود اما در بخش سؤالات انتخابی از کتاب زرد عمومی درصد‌ها بسیار پایین بود و اختلاف زیادی بین این دو قسمت وجود داشت. فکر می‌کنید اشکال کار در کجاست؟

حل این مسئله را با طرح این پرسش از دانش‌آموز شروع کردیم: «منبع مطالعاتی شما چیست؟»

بعد از پاسخ دانش‌آموز متوجه شدیم او هنگام انتخاب منبع مطالعاتی تب شدید حل و مطالعه‌ی سؤالات تألیفی داشته، به حدی که وقتی برای رسیدگی و حل سؤالات کنکور سراسری برای او باقی نمانده است و کم کم اعتمادبه‌نفس او برای حل سؤالات کنکور سراسری کاهش یافته است؛ اما این مشکل بسیار راحت، قابل حل است؛ با انتخابی درست در گزینش منابع مطالعاتی.

اگر این دانش‌آموز اولویت خود را مطالعه و حل سؤالات کنکور سراسری بگذارد با توجه به آشنایی بیش‌تر ذهن او با سؤالات کنکور سراسری و چگونگی طرح سؤال توسط طراحان، مسئله قابل حل خواهد بود.

اولین گام برای شروع مطالعه و برنامه‌ریزی، انتخاب منبع مطالعاتی است. در برنامه‌ی راهبردی تابستان در پنج آزمون برای هر درس عمومی بخش سؤالات زرد عمومی لحاظ شده است به این ترتیب که در هر آزمون 10 سؤال فقط و فقط از کتاب زرد عمومی انتخاب می‌شود و دانش‌آموز می‌تواند با مطالعه‌ی ‌حدود 100 سؤال برای هر درس توانایی پاسخ‌گویی صددرصدی به این بخش را پیدا کند و این امکان بسیار ارزشمند برای او فراهم می‌شود که با مطالعه‌ی این تعداد از سؤال‌ مهم‌ترین قسمت‌های کتاب درسی را که قابلیت طرح سؤال در کنکور‌های گذشته را داشته‌اند شناسایی کرده و بر آن تسلط پیدا کند.

حفظ کردن مطالب در درس‌های عمومی یکی از شرط‌های لازم است نه کافی. در نظر داشته باشیم که حفظ کردن مطالب کتاب درسی و فهم درست و ماندگار آن با حل سؤالات کنکور سراسری سهل‌الوصول‌تر خواهد بود. طرح سؤال از کتاب زرد عمومی یک امکان طلایی برای دانش‌آموزان است که در همین ابتدای سالاولویت مطالعه‌ی خود را با انتخاب منبع صحیح مطالعاتی (که همان سؤالات کنکور سراسری سال‌های گذشته است) مشخص کنند و از مسیر درست و مستقیم خود به سمت هدف خارج نشوند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب