Feed back، وقتی به کیفیت بازمی‌گردیم

Feed back یا بازخورد، نوعی جریان بازگشتی در فرایند‌های مکانیکی، الکترونیکی، بیولوژیکی و... است.

Feed back، وقتی به کیفیت بازمی‌گردیم

Feed back یا بازخورد، نوعی جریان بازگشتی در فرایند‌های مکانیکی، الکترونیکی، بیولوژیکی و... است. زمانی که سطحِ کیفی فراورده در انتهای فرایند مشخص باشد و تحت تأثیر عوامل گوناگونِ کاهنده‌ی سطح کیفی، این میزانِ از قبل برنامه‌ریزی‌شده حاصل نشود، با بازگرداندن بخشی از فراورده به ابتدای خط فرایند، به سطح کیفی مورد نظر نزدیک می‌شوند. فیدبک نوعی بازگشت هوشمندانه و برنامه‌ریزی‌شده برای افزایش کیفیت است. نتیجه‌ی این بازگشت بسیار شگفت‌انگیز است. کیفیت محصول نهایی تفاوت بسیار زیادی با خروجیِ  بدون جریانِ فیدبک دارد.

Feed back، وقتی به کیفیت بازمی‌گردیم


بخش «نگاه به گذشته» در برنامه‌ی راهبردی، شباهت بسیار زیادی به جریانِ بازگشتی فیدبک دارد. حالا مدتی از امتحانات پایانی سال تحصیلی قبل پشت سر گذاشته شده و لازم است تا بازگشتی مدیریت‌شده به مطالب سال قبل داشته باشیم؛ بازگشتی که پیام‌آور افزایش کیفیت یادگیریِ مطالب سال قبل در پایان پروژه‌ی تابستان است.

بازگشت هوشمندانه‌ی برنامه‌ی راهبردی با هدف تثبیت یادگیری‌های گذشته و تکمیل بخش‌های ناقص آن صورت می‌گیرد. در این بازگشت اطلاعات مهمی مانند نتایج آزمون‌های تشریحی دو نیم‌سالِ آخر و آزمون تعیین سطح ابتدای تابستان را در اختیار داریم. شفاف بودن هدف از این بازگشت مطالعاتی که قطعاً دستاوردی از ذهن شفاف است، پیدا کردن اولویت‌ها را در فاصله‌ی آماده‌سازی هر آزمون ساده‌تر می‌کند. مطالبی که مدت زیادی از تدریس و بازیابی تشریحی آن‌ها نمی‌گذرد، حالا در دستور کار تکمیل آموخته‌ها قرار می‌گیرند و هر راهکاری که بر اساس تجربه‌های طولِ سال تحصیلی باشد می‌تواند درصد موفقیتِ این روند بازگشتی را بیش‌تر و بهتر کند.

نوع پیشروی آزمون‌های غیر پوششی در این بخش، حجم 20 درصدی مباحث و دو مرور عالی در پایان تابستان، شرایط را از نظر بودجه‌بندی آزمونی در بهترین حالت قرار می‌دهد. آن‌چه بیش از هر چیز مهم است، نوع تعادل برنامه‌ای شما برای مرور مجدد آموخته‌های قدیمی است. باید با بررسی دقیق کارنامه‌های ذکرشده سهم مناسبی از برنامه‌ی مطالعاتی هفتگی خود را به مرور درس‌های گذشته با رویکرد تثبیت و تکمیل اختصاص دهید.

به‌راحتی می‌توانیم سال تحصیلی را یک فرایند کامل فرض کنیم؛ فرایندی که پشت سر گذاشته شد و با هر رتبه و معدل و نمره‌ای، اکنون یک فیدبکِ حرفه‌ای و مدیریت‌شده برای ما فراهم است تا فراورده‌های سال تحصیلی قبل را یک بار دیگر به ابتدای خط بازگردانیم. این بار برای رسیدن به کیفیتی که شناخت بهتری از آن داریم. فیدبکِ برنامه‌ای ما، با تثبیت آموخته‌های قبل، مرور مطالبی که پایه‌ی یادگیری مطالب آینده هستند و برطرف کردن چالش‌هایی که روی نمرات سال قبل تأثیر داشتند، نقش اعجاب‌انگیزش را در کیفیت فرایند تحصیلی ما نشان می‌دهد. گاهی می‌توانیم با بازگشت بهتر شویم.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب