پرسش، پاسخ، پیشرفت (8)

هدف از کار کردن سؤالات کتاب زرد عمومی آشنایی با نحوه‌ی سؤالات تستی در کنکورهای مختلف است.

پرسش، پاسخ، پیشرفت (8)

اعظم عابدینی

تست‌های کتاب زرد عمومی را با چه برنامه‌ای حل کنم؟

هدف از کار کردن سؤالات کتاب زرد عمومی آشنایی با نحوه‌ی سؤالات تستی در کنکورهای مختلف است. ابتدا یک دور مبحث مورد نظر در آزمون را بخوانید. هر شب یک ساعت را برای حل و تمرین از کتاب زرد عمومی قرار دهید. نکاتی را که در حین تست زدن برای اولین بار با آن مواجه می‌شوید حتماً در یک دفترچه یا کتاب خودآموزی یادداشت کنید که خلاصه‌ای از نکات کتاب زرد عمومی داشته باشید.


امیر کاظمیان

برای من که می‌خواهم اشکالات نیم‌سال اول و دومِ سال گذشته‌ام رفع شود چند ساعت مطالعه در بخش نگاه به گذشته مناسب است؟

میزان مطالعه‌ی شما رابطه‌ی مستقیمی با مشکلات شما در هر بخش دارد؛ اما اگر مطالعه را به 2 بخش یادگیری و تمرین تقسیم کنیم، مطالعه‌ی مطالب گذشته روی بخش تمرین و تست کار کردن متمرکز می‌شود. پس روند پیشروی، سریع‌تر و هدف، برطرف کردن همان اشکالاتی است که در طی سال تحصیلی گذشته داشته‌اید؛ در حالی که برای مطالعه‌ی مطالب سال آینده نیاز خواهید داشت تا وقت بیش‌تری را صرف یادگیری مطالب جدید کنید؛ به همین دلیل 70 درصد از سهم مطالعه‌ی شما صرف مطالعه‌ی مطالب نگاه به آینده خواهد شد. به طور مثال اگر طی یک هفته، 5 ساعت برای درس فیزیک مطالعه می‌کنید، 1.5ساعت آن اختصاص به مطالب سال گذشته‌ی شما خواهد داشت.


حسام زیّنی لشکاجانی

چرا پیشروی سؤالات نگاه به گذشته پوششی نیست؟ احساس می‌کنم سرعت بالایی دارد و کمی از آزمون‌ها جا می‌مانم!

بخش اجباری یا همان نگاه به گذشته‌ی آزمون‌ها پوششی نیست. در صورت پوششی بودن آزمون‌ها نمی‌توانیم منتظر مرور شدن تمام مباحث سال گذشته در فرصت دوماهه و 5 آزمون مرداد تا پایان شهریور باشیم. نکته‌ی مهم وضعیت شخصی ما در این بخش است. محوری‌ترین کار شما در فاصله‌ی هر آزمون رفع اشکال و تثبیت مطالب است. با توجه به مطالعه‌ی جدید مطالب در سال تحصیلی قبل این هدف کاملاً در دسترس است و از آن گذشته، دو آزمون آخر پروژه‌ی تابستان در همین بخش نگاه به گذشته رویکرد تجمعی دارد و همه‌ی مطالب جامانده‌ی احتمالی را می‌توانید در این آزمون‌ها جمع‌بندی کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب