7 نکته برای درس خواندن در تابستان

بسیاری از دانش‌آموزان تابستان را فرصت خوبی می‌دانند تا علاوه بر مرور درس‌های سال گذشته، نگاهی هم به درس‌های سال آینده داشته باشند.

7 نکته برای درس خواندن در تابستان

1- بعضی از دانش‌آموزان، تابستان را فصل استراحت می‌دانند و برنامه‌ای برای درس خواندن ندارند، اما همه‌ی دانش‌آموزان این گونه نیستند. بسیاری از دانش‌آموزان تابستان را فرصت خوبی می‌دانند تا علاوه بر مرور درس‌های سال گذشته، نگاهی هم به درس‌های سال آینده داشته باشند.

2- کنکوری‌ها می‌دانند که یک روز در تابستان چه ارزشی دارد. مثلی هست که می‌گوید اگر می‌خواهی ارزش یک روز تابستان را بدانی، آن را از یک دانش‌آموز کنکوری که یک روز تا کنکورش باقی مانده، بپرس. همین الان سعی کن تکلیف خودت را روشن کنی! یک روز تابستانی برای تو، چه‌قدر ارزش دارد؟

3- اگر در سال‌های قبل تجربه‌ی درس خواندن در تابستان را داشته باشی، امسال هم مشکلی نخواهی داشت؛ اما اگر امسال اولین سالی است که می‌خواهی درس بخوانی، یک نیروی گریز از مرکز در شما وجود دارد که به شما می‌گوید «سال تحصیلی از اول مهر شروع می‌شود». سعی کن به حرف‌های این نیروی گریز از مرکز توجه نکنی و برنامه‌های تابستان خودت را اجرا کنی.

4- می‌گویند برنامه‌ریزی، نقش مؤثری در موفقیت دارد. این درست است؛ اما فراموش نکن که فقط برنامه‌ریزی کردن، موفقیت نیست. برنامه‌ریزی، بسترهای موفقیت را برایت فراهم می‌کند؛ اما برای موفق شدن باید برنامه را اجرا کنی. اجرا کردن برنامه هم یعنی درس خواندن. بعضی از دانش‌آموزان ممکن است در تابستان خیلی به فکر بروند و درس خواندن در تابستان جزء برنامه‌های اصلی آن‌ها شود ولی ۹۰ درصد وقت خود را برای برنامه‌ریزی و ۱۰ درصد را برای اجرا بگذارند. تو جزء این دسته از دانش‌آموزان نباش.

5- در تابستان چه کار باید بکنی؟ پیشنهاد می‌کنم حتماً درس‌های سال آینده را در برنامه‌ات بگنجان و فقط به فکر مرور درس‌های سالی که پشت سر گذاشتی، نباش. خواندن درس جدید، انگیزه‌ی بیش‌تری را برایت به وجود می‌آورد.

6- به فکر کتاب‌های کمک‌‌آموزشی خود باش، اما فراموش نکن که نباید هر کتابی را که دوستانت می‌گویند یا در کتاب‌فروشی می‌بینی، بخری. یک الگو برای خودت داشته باش. برای هر درس، یک یا دو کتاب تهیه کن و سعی کن آن‌ها را کامل بخوانی. داشتن کتاب‌های زیاد، در بلندمدت برایت اضطراب به همراه خواهد داشت.

7- گفتم که میوه‌های تابستانه را دوست دارم. درس خواندن هم جزء میوه‌های تابستانه است که دوست دارم. فکر می‌کنم تو هم دوست داشته باشی.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب