جهش تراز با شناختن پنجره‌های باز

«درس خواندن در تابستان دشوار است»؛ این جمله‌ای است که همه‌ی ما هر سال شاهد آن بوده‌ایم اما چه کار کنیم که درس خواندن در تابستان برای‌مان آسان باشد؟

جهش تراز با شناختن پنجره‌های باز

«درس خواندن در تابستان دشوار است»؛ این جمله‌ای است که همه‌ی ما هر سال شاهد آن بوده‌ایم اما چه کار کنیم که درس خواندن در تابستان برای‌مان آسان باشد؟

ابتدا باید پنجره‌های باز را بشناسیم. منظور از پنجره‌های باز زمانی است که بقیه‌ی داوطلبان و حتی رقیب‌های شما در خواب‌اند. به طور کلی ما سه پنجره‌ی باز در طول هر سال تحصیلی داریم که باید آن‌ها را به‌خوبی بشناسیم:

1- اولین پنجره‌ی باز دوره‌ی تابستان است (یک هفته بعد از امتحانات سال تحصیلی گذشته تا یک هفته بعد از شروع سال تحصیلی جدید)

2- دومین پنجره‌ی باز روزهای پس از امتحانات نیم‌سال اول است (دو هفته‌ی بعد از امتحانات نیم‌سال اول)

3- سومین پنجره‌ی باز هم دوره‌ی تعطیلات نوروز است که به آن دوره‌ی طلایی نوروز می‌گوییم.

ویژگی مشترک این سه پنجره‌ی باز این است که دانش‌آموزان برنامه‌ی مشخصی در این ایام ندارند و این پنجره‌های باز را زمان استراحت و رفع خستگی خود می‌دانند؛ بنابراین ساعت مطالعه‌ی دانش‌آموزان به‌شدت افت پیدا می‌کند.

اگر در طول زمان امتحانات شاهد افزایش ساعت مطالعه‌ی خود هستید و از عملکرد خود راضی هستید باید این نکته را در نظر بگیرید که بقیه‌ی داوطلبان نیز مانند شما مشغول درس خواندن هستند؛ پس نباید انتظار جهش و سبقت گرفتن از بقیه را داشته باشید.

روزی از مایکل شوماخر راننده‌ی مشهور آلمانی مسابقات فرمول یک که بیش‌ترین قهرمانی را در این مسابقات در کارنامه‌ی خود دارد دلیل موفقیتش را پرسیدند. شوماخر گفت: «وقتی سر پیچ‌ها بقیه‌ی رانندگان ترمز می‌کردند من پایم را روی پدال گاز فشار می‌دادم.»

هر یک از پنجره‌های باز شبیه پیچ‌هایی در مسیر کنکور شماست. می‌توانید مثل بقیه ترمز کنید یا مانند مایکل پای‌تان را روی پدال گاز فشار دهید. در این صورت به جای پیشرفت شاهد جهش در ترازتان خواهید بود.

قضاوت با شماست!

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب