جهش تراز با شناختن پنجره‌های باز

«درس خواندن در تابستان دشوار است»؛ این جمله‌ای است که همه‌ی ما هر سال شاهد آن بوده‌ایم اما چه کار کنیم که درس خواندن در تابستان برای‌مان آسان باشد؟

«درس خواندن در تابستان دشوار است»؛ این جمله‌ای است که همه‌ی ما هر سال شاهد آن بوده‌ایم اما چه کار کنیم که درس خواندن در تابستان برای‌مان آسان باشد؟

ابتدا باید پنجره‌های باز را بشناسیم. منظور از پنجره‌های باز زمانی است که بقیه‌ی داوطلبان و حتی رقیب‌های شما در خواب‌اند. به طور کلی ما سه پنجره‌ی باز در طول هر سال تحصیلی داریم که باید آن‌ها را به‌خوبی بشناسیم:

1- اولین پنجره‌ی باز دوره‌ی تابستان است (یک هفته بعد از امتحانات سال تحصیلی گذشته تا یک هفته بعد از شروع سال تحصیلی جدید)

2- دومین پنجره‌ی باز روزهای پس از امتحانات نیم‌سال اول است (دو هفته‌ی بعد از امتحانات نیم‌سال اول)

3- سومین پنجره‌ی باز هم دوره‌ی تعطیلات نوروز است که به آن دوره‌ی طلایی نوروز می‌گوییم.

ویژگی مشترک این سه پنجره‌ی باز این است که دانش‌آموزان برنامه‌ی مشخصی در این ایام ندارند و این پنجره‌های باز را زمان استراحت و رفع خستگی خود می‌دانند؛ بنابراین ساعت مطالعه‌ی دانش‌آموزان به‌شدت افت پیدا می‌کند.

اگر در طول زمان امتحانات شاهد افزایش ساعت مطالعه‌ی خود هستید و از عملکرد خود راضی هستید باید این نکته را در نظر بگیرید که بقیه‌ی داوطلبان نیز مانند شما مشغول درس خواندن هستند؛ پس نباید انتظار جهش و سبقت گرفتن از بقیه را داشته باشید.

روزی از مایکل شوماخر راننده‌ی مشهور آلمانی مسابقات فرمول یک که بیش‌ترین قهرمانی را در این مسابقات در کارنامه‌ی خود دارد دلیل موفقیتش را پرسیدند. شوماخر گفت: «وقتی سر پیچ‌ها بقیه‌ی رانندگان ترمز می‌کردند من پایم را روی پدال گاز فشار می‌دادم.»

هر یک از پنجره‌های باز شبیه پیچ‌هایی در مسیر کنکور شماست. می‌توانید مثل بقیه ترمز کنید یا مانند مایکل پای‌تان را روی پدال گاز فشار دهید. در این صورت به جای پیشرفت شاهد جهش در ترازتان خواهید بود.

قضاوت با شماست!

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
جمع بندی فیزیک(3)_(نگاه به گذشته) فیزیک و آزمایشگاه 3 سوم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربی)
دبیر : حسین ناصحی