برگزاری جشنواره ملی زیست فناوری دانش آموزی به میزبانی تهران

معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری دفتر ریاست جمهوری از برگزاری جشنواره ملی زیست‌فناوری دانش‌آموزی در آذرماه امسال در تهران خبر داد.

برگزاری جشنواره ملی زیست فناوری دانش آموزی به میزبانی تهران

معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری دفتر ریاست جمهوری از برگزاری جشنواره ملی زیست‌فناوری دانش‌آموزی در آذرماه امسال در تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، سید مهدی سیدی در بازدید از مرکز انستیتوپاستور پژوهشکده شمال کشور و پروژه‌های در حال اجرای زیست فناوری دانش‌آموزی در این شهرستان، از برگزاری جشنواره ملی زیست‌فناوری دانش‌آموزی آذر ماه امسال در تهران خبر داد و مطرح کرد: در این جشنواره امید آن داریم که دانش‌آموزان آملی با ارسال آثارشان به عنوان اثرهای برتر و سرآمد منتخب شوند

سیدی خاطرنشان کرد: به منظور اجرا شدن برنامه، تقویت و حمایت از زیرساخت‌های زیست‌فناوری برای استان مازندران و شهرستان آمل، تعدادی از دستگاه‌ها و تجهیزات لازم برای پژوهش به مازندران اختصاص می‌یابد تا با استفاده از این تجهیزات دانش‌آموزان بتوانند بیشتر در امور علمی و پژوهشی تلاش داشته باشند.

مدیر گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری با اعلام اینکه از لحاظ تجهیزات به مازندران توجه ویژه می‌شود که بخشی از آن نیز به شهرستان آمل اختصاص می‌یابد، بیان کرد: امیدواریم با استفاده از ابزارآلات پیشرفته دانش‌آموزان بتوانند دست به انجام آزمایشات پیچیده زده و در امور پژوهشی و علمی تلاش چشمگیر داشته باشند.

معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری دفتر ریاست جمهوری با اشاره به کمبود امکانات به عنوان مهم‌ترین مشکلات در اجرای این طرح بیان کرد و گفت: عمده حمایت‌ها در این بخش اختصاص تجهیزات است هر چند معاون علمی و فناوری رئیس جمهور توجه خاصی به دانش‌آموزان و نهاد آموزش و پرورش دارند هر چند برنامه‌های ویژه‌ای برای تقویت زیرساخت‌ها مهیا می‌شود.

سیدی یادآور شد: تاکنون در این طرح از تجهیزات و امکانات آموزش و پرورش استفاده شد ولی از این پس تجهیزات لازم از سوی معاونت علمی و فناوری اختصاص می‌یابد که امیدواریم از مهر ماه آینده شتاب بیشتری را در این بخش شاهد باشیم.

وی با تاکید براینکه کتاب‌های آموزشی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شد تا با گذراندن دوره‌های تئوری و عملی علاوه بر فعالیت درسی در امور پژوهشی تلاش داشته باشند، اظهار کرد: بسیاری از کتاب‌های زیست‌فناوری دانش‌آموزی تا شهریور ماه آماده شده و تجهیزات لازم در اختیار مراکز قرار می‌گیرد.

مدیر گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری ادامه داد: در این طرح ملی به دانش و صنعت توجه ویژه شده است و در این بخش معاونت علمی و فناوری به موضوع فناوری و نهاد آموزش و پرورش به امور علمی و دانش توجه داشته و این دو امر در کنار هم توانسته مفید و کارساز باشد.

سیدی از گسترش طرح نظام ملی زیست‌فناوری دانش‌آموزی برای سال آینده مطرح و عنوان کرد: با گسترش فعالیت‌ها تلاش‌ها بیشتر شده و هر چند با هدف‌گذاری لازم طی سال گذشته مقدمات طرح فراهم شده و تعدادی از کتاب‌های مرتبط آماده شد.

وی با اعلام اینکه اکنون 140 دانش‌آموز شهرهای مازندران در زمینه زیست‌فناوری فعالیت دارند، گفت: دانش‌آموزان هر سه مقطع در این شهرستان در حال سپری کردن آموزش‌های لازم هستند.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح نظام ملی زیست‌فناوری دانش‌آموزی در استان مازندران و شهرستان آمل به عنوان پایلوت کشوری بیان کرد: در مدت زمان کم اجرای این طرح تاکنون نتایج مطلوبی به دست آمد و همگرایی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری و اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران باعث کسب نتایج مطلوب شد.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب