همدان ظرفیت تبدیل شدن به قطب گیاهان دارویی را دارد

مدیر امور بین‌الملل بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی‌سینا گفت: همدان ظرفیت تبدیل شدن به قطب گیاهان دارویی را دارد.

همدان ظرفیت تبدیل شدن به قطب گیاهان دارویی را دارد

مدیر امور بین‌الملل بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی‌سینا گفت: همدان ظرفیت تبدیل شدن به قطب گیاهان دارویی را دارد.

توکل دارائی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص برگزاری نخستین همایش ملی ابن‌سینا با محوریت «گیاهان دارویی و طب سینوی» اظهار کرد: این همایش با حضور نخبگان و پیشکسوتان پزشکی کشور در نخستین روز از شهریورماه در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش گفت: این همایش در جهت معرفی و بزرگداشت شخصیت بی‌بدیل پزشک و فیلسوف برجسته جهانی حکیم ابوعلی‌سینا برگزار می‌شود.

دارائی به دیگر اهداف همایش اشاره کرد و افزود: از آنجاکه هر همایش علمی دستاوردهای ویژه خود را دارد، در این همایش نیز دستاوردهایی از مقالات ارسال شده و تبادل‌نظر نخبگان پزشکی در زمینه گیاهان دارویی حاصل می‌شود.

وی عنوان کرد: استان همدان از نظر گیاهان دارویی به ویژه در نواحی کوه الوند و گرین ظرفیت بالایی دارد که می‌تواند آن را به قطب اصلی مرکز گیاهان دارویی در کشور تبدیل کند.

مدیر امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا افزود: این همایش می‌تواند در زمینه توسعه و پیشرفت صنعت تولید داروهای گیاهی همدان نقش موثری داشته باشد.

وی با اشاره به جنبه‌های اقتصادی این همایش گفت: اگر گیاهان دارویی همراه با پژوهش‌های علمی ارائه شوند، شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه طب سنتی خواهیم بود.

دارائی با اشاره به بخش دیگری از برنامه‌های همایش اعلام کرد: در این همایش از کتاب «مکتب سده» به تألیف دکتر بشیریان رونمایی می‌شود که موضوع آن تاریخ طبابت همدان از عصر باستان تا انقلاب اسلامی است.

وی در پایان با اشاره به ملی بودن این همایش اظهار کرد: اگر مشکلات مربوط به بودجه و مسائل اقتصادی رفع شود، در این همایش امکان حضور مهمانان خارجی علاقه‌مند به طب سینوی نیز وجود دارد؛ اما در حال حاضر اقدامی برای حضور آنها انجام نشده است.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب