سنجش 9 هزار و 364 نوآموز در خراسان شمالی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت:از 9 هزار و 364 نوآموز مورد سنجش 8 هزار 184 نفر به مدارس عادی معرفی شده اند.

سنجش 9 هزار و 364 نوآموز در خراسان شمالی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت:از 9 هزار و 364 نوآموز مورد سنجش 8 هزار 184 نفر به مدارس عادی معرفی شده اند.

براتعلی حاتمی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا افزود: از این تعداد 710 نفر دارای یک مشکل و 156 نفر بیش از یک مشکل دارند. 193 دانش آموز نیز مشکل بینایی، 142 نفر مشکل شنوایی ،379 نفر مشکل آمادگی تحصیلی و 6 نفر مشکل جسمی حرکتی تشخیص داده شده اند.

  وی ادامه داد: از پنج هفته پیش تاکنون ۱۲ پایگاه سنجش کودکان بدو ورود به مدرسه در مناطق مختلف خراسان شمالی فعال شده اند که از این تعداد ۱۱ پایگاه در شهرها و روستاهای استان فعالیت اند و یک پایگاه سنجش نیز ویژه کودکان بدو ورود به مدرسه جامعه عشایری خراسان شمالی است.     حاتمی با اشاره به این که  در سنجش مقدماتی نوآموزان از نظر آمادگی تحصیلی، قد، وزن، بهداشت، گفتار درمانی، شنوایی و بینایی ارزیابی می‌شوند، افزود: با ارزیابی انجام شده در صورت مشاهده هرگونه فاکتور خطر، این افراد به دوره های سنجش تخصصی ارجاع داده می شوند.     وی با بیان این که پس از این مرحله و غربالگری اولیه دانش آموزان، مرحله تخصصی سنجش سلامت و ارزیابی نهایی انجام می‌شود، اضافه کرد: طرح سنجش سلامت به منظور شناسایی مشکلات جسمی و ذهنی دانش آموزان پایه اول ابتدایی بوده تا این دانش آموزان بر اساس نتایج طرح، در مدارس خاص تحصیل خود را آغاز کنند.     مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان این که بر اساس آمار ارائه شده از سوی ثبت احوال استان امسال باید ۱۷ هزار و ۶۲۱ کلاس اولی سنجش شوند، تصریح کرد: تاکنون طرح سنجش کودکان بدو ورود به مدرسه در شهرستان گرمه و بخش صفی آباد شهرستان اسفراین پایان یافته و سنجش نوآموزان مناطق روستایی بجنورد و شیروان نیز اخیرا آغاز شده است .

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت هماهنگ ساده ( قسمت دوم ) از فیزیک چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی