آموزش 150 هزار نوآموز به صورت رایگان در مناطق دوزبانه

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در مجتمع فرهنگی امام علی(ع) مشهد گفت:طرح تدبیر، بدنه و شاکله مدیریتی مدارس ابتدایی را منظم کرد.

آموزش 150 هزار نوآموز به صورت رایگان در مناطق دوزبانه

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در مجتمع فرهنگی امام علی(ع) مشهد گفت:طرح تدبیر، بدنه و شاکله مدیریتی مدارس ابتدایی را منظم کرد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، محمد دیمه‌ور در گردهمایی معاونین آموزش ابتدایی در مجتمع  رفاهی امام علی(ع) مشهد برگزار شد،  با اشاره به اینکه در ردیف بودجه دولت 50 میلیارد تومان برای توسعه کمی و کیفی پیش‌دبستانی گنجانده‌شده است، خاطرنشان کرد: فرصت مغتنمی برای هدف‌گذاری و شاخص گذاری‌های توسعه کمی پیش‌دبستانی با استان‌هاست.

وی از آموزش رایگان 150 هزار نوآموز در مناطق دو زبانه کشور خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال حداقل 150 هزار نوآموز در مناطق دو زبانه کشور تحت پوشش دوره یک‌ساله رایگان پیش‌دبستانی قرار بگیرند و در سایر استان‌ها روند توسعه افزایش پیدا خواهد کرد.

دیمه ور با بیان اینکه طرح تدبیر توانسته بدنه و شاکله مدیریتی مدارس ابتدایی کشور را نظم دهد، خاطرنشان کرد: در استان خراسان رضوی اقدامات بسیار ارزشمندی در این زمینه شده است و این استان در این زمینه در جهت آموزشی و ارتباط و تعامل با استان‌های دیگر مرجعی بسیار موفق در زمینه طرح تدبیر است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امسال طرح تدبیر با قوت بیشتری به فعالیت می‌پردازد و هم دوره‌های آموزشی برای مدیران و هم سازوکارهای عملیاتی شدن برنامه‌های طرح تدبیر با جدیت بیشتری انجام خواهد شد.

دیمه ور از طرح انسداد مبادی بی‌سوادی به صورت ویژه برای چهار استان کشور خبر داد و گفت: طرح انسداد مبادی بی‌سوادی در 4 استان آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، جنوب استان کرمان و هرمزگان به صورت ویژه برای ارتقاء پوشش تحصیلی و افزایش شاخصه‌های اصلی این استان‌ها موردتوجه است.

وی طرح انسداد مبادی بی‌سوادی را کمک به جذب کودکان بازمانده از تحصیل دانست و افزود: این طرح به جذب کودکان بازمانده از تحصیل و فراخوان کودکان کار و ارائه آموزش‌های ضروری برای آن دسته از کودکانی که نیاز به انعطاف در برنامه درسی دارند، کمک خواهد کرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش کیفیت‌بخشی به کلاس‌های چندپایه را جزء اولویت‌های معاونت دانست و تصریح کرد: در سطح کشور 52 هزار کلاس چندپایه با جمعیتی بالغ بر 700 هزار دانش‌آموز وجود دارد که این کلاس‌ها اقتضائات خاصی دارند و لازم است برای توسعه خدمات کیفی تعلیم و تربیت در این مدارس تدابیر ویژه‌ای انجام شود.

دیمه‌ور ایجاد دبیرخانه کلاس‌های چندپایه در استان خراسان رضوی را یکی از تدابیر ویژه دانست و خاطرنشان کرد: در این زمینه تلاش‌ های ارزشمندی انجام‌شده است که برگزیدگان معلمان چندپایه تحت جشنواره کشوری «جلوه‌گاه اثر و اندیشه» در مشهد به‌زودی تقدیر خواهند شد.

وی برنامه‌های معاونت در حوزه عشایر را کیفیت‌بخشی به خدمات و پوشش تحصیلی دانست و گفت: مرحله کشوری جشنواره جابر بن حیان که در مردادماه برگزار خواهد شد در مورد برنامه‌های مربوط به عشایر است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری جشنواره «دانش‌آموز، مؤلف» خبر داد و افزود: این جشنواره در مورد دانش‌آموزان مقطع دبستان است که دست‌به‌قلم برده‌اند و همچنین از فعالیت‌هایی در زمینه تولید محتوا برای آموزش معلمان و مدیران مدارس ابتدایی در این همایش رونمایی خواهد شد.

دیمه‌ور تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم حدود 7 میلیون و 700 هزار نفر در سال تحصیلی جدید در مدارس ابتدایی کشور مشغول به تحصیل شوند و پوشش دبستانی به 5.98 درصد برسد و حدود 900 هزار نفر در پیش‌دبستانی ثبت‌نام کنند که امیدواریم پوشش پیش‌دبستانی به 65 درصد برسد.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب