اقدامات دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای گسترش تعاملات بین‌المللی

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به تعاملات بین‌المللی این دانشگاه اظهار کرد: در راستای گسترش تعاملات بین‌المللی تفاهم نامه‌ای بین این دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دانشگاه‌های اربیل و سلیمانیه امضاء شد

اقدامات دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای گسترش تعاملات بین‌المللی

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به تعاملات بین‌المللی این دانشگاه اظهار کرد: در راستای گسترش تعاملات بین‌المللی تفاهم نامه‌ای بین این دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دانشگاه‌های اربیل و سلیمانیه امضاء شد که بر این اساس یا شعبه‌ای از دانشگاه فنی و حرفه‌ای در این شهرهای کشور عراق تاسیس می‌شود و یا دوره‌های مشترک بین دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌های این دو شهر برگزار شود.

دکتر مسعود شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به گسترش تعاملات بین‌المللی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: یکی از اهداف وزارت علوم در دولت یازدهم گسترش ارتباطات و تعاملات بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز دانشگاهی است. دانشگاه فنی و حرفه‌ای هم در این راستا اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

وی  ادامه داد: طی دو سال گذشته سفرهای بسیاری همراه قائم مقام وزیر علوم درامور بین‌الملل داشتیم که مهمترین آنها سفر به کشورهای آلمان و عراق بود.کشور عراق بسیار تمایل دارد که با دانشگاه فنی و حرفه‌ای دوره‌های مشترک برگزار کند در این راستا با دانشگاه‌های اربیل و سلیمانیه تفاهم‌نامه‌ای امضاء کردیم که ممکن است در راستای آن شعبه‌ای دراین کشور تاسیس کنیم یا دوره‌های مشترک برگزار کنیم.

شفیعی با اشاره به تعامل دانشگاه فنی و حرفه‌ای با کشور آلمان نیز توضیح داد: کشورهای اروپایی به راحتی حاضر به انعقاد قرارداد نمی‌شوند. اما یکی از اهداف ما انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های کشور آلمان در زمینه تربیت مدرسین ، تبادل دانشجو و غیره است.

وی افزود: همچنین در نظر داریم متخصصین این کشور از دانشگاه فنی و حرفه‌ای بازدید کنند و ما را در تهیه‌ سرفصل‌ها کمک کنند. احتمالا هزینه این بازدیدها توسط معاونت علمی ریاست جمهوری پرداخت شود. زیرا این معاونت در راستای حضور اساتید خارجی یا اساتید ایرانی که در خارج از کشور فعالیت می‌کنند بودجه‌ای درنظر گرفته است.  در این راستا دکتر ستاری نامه‌ای در این راستا ارسال کردیم.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب