برخورداری دانشجویان از آخرین امکانات رشته نقشه‌برداری

استاد ایرانی دانشگاه علم و صنعت نروژ، ایران را کشوری پیشرفته در زمینه نقشه‌برداری دانست و گفت: دانشجویان ایرانی از تازه‌ترین امکاناتی که در رشته نقشه‌برداری در دنیا وجود دارد در داخل کشور برخوردار هست

برخورداری دانشجویان از آخرین امکانات رشته نقشه‌برداری

استاد ایرانی دانشگاه علم و صنعت نروژ، ایران را کشوری پیشرفته در زمینه نقشه‌برداری دانست و گفت: دانشجویان ایرانی از تازه‌ترین امکاناتی که در رشته نقشه‌برداری در دنیا وجود دارد در داخل کشور برخوردار هستند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، پروفسور نهاوندچی، استاد ایرانی دانشگاه علم و صنعت نروژ در نشست تخصصی بررسی جابه‌جایی‌های زمین، سازه‌ها و ابنیه فنی با استفاده از ماهواره‌ها، با اشاره به برخورداری دانشجویان ایرانی از آخرین امکانات رشته نقشه‌برداری در دانشگاه‌های کشور، ایران را کشوری پیشرفته در زمینه نقشه‌برداری دانست و گفت: سرفصل‌های درسی در دانشگاه‌های ایران با دانشگاه علم و صنعت نروژ تقریبا در یک سطح است، یعنی دانشجویان ایرانی از تازه‌ترین امکاناتی که در رشته نقشه برداری در دنیا وجود دارد، در داخل کشور برخوردار هستند.

وی افزود: تعداد مقالات ارایه شده از سوی اساتید و دانشجویان رشته مهندسی نقشه‌برداری در مجلات معتبر بین‌المللی زیاد است و ایران در زمینه نقشه‌برداری، کشوری پیشرفته به شمار می‌رود حتی نسبت به برخی از کشورهای اروپایی در این حوزه در جایگاه بالاتری قرار دارد.

پروفسور نهاوندچی در خصوص استفاده از فناوری‌های نوین در رشته نقشه‌برداری، افزود: انجام فعالیت‌های نقشه‌برداری به صورت کلاسیک بسیار گران قیمت است، اما استفاده از فناوری و اطلاعات ماهواره‌ها به این حوزه بسیار کمک می‌کند تا دسترسی به اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه انجام شود.

گفتنی است، حسین نهاوندچی مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشکده مهندسی نقشه برداری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی دریافت کرده و پس از اخذ مدرک دکتری در دانشگاه سلطنتی سوئد، به عنوان استاد دانشگاه علم و صنعت نروژ مشغول به تدریس است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب