پیروزی تیم‌های مدعی در اولین هفته لیگ برتر شطرنج

پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر شطرنج ایران به میزبانی ساری در دور اول آغاز شد و تیم‌های مدعی سایپا و شهرداری تبریز برابر حریفان به برتری رسیدند.

پیروزی تیم‌های مدعی در اولین هفته لیگ برتر شطرنج

پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر شطرنج ایران به میزبانی ساری در دور اول آغاز شد و تیم‌های مدعی سایپا و شهرداری تبریز برابر حریفان به برتری رسیدند.

به گزارش ایسنا، پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ شطرنج ایران در ساری با حضور 12 تیم به شکل نیمه‌متمرکز آغاز شد. در دور اول رقابت‌ها تیم‌های سایپا و شهرداری تبریز که بیشترین تعداد ملی‌پوش را در اختیار دارند حریفان خود را به آسانی شکست دادند. هر تیم شامل پنج بازیکن اصلی است که یک بازیکن باید دختر باشد.

سایپا که تیمی بسیار مدعی را در اختیار دارد با ترکیب احسان قائم مقامی (باسابقه‌ترین شطرنج‌باز ایران)، پرهام مقصودلو (شماره 1 حال حاضر ایران)، امیررضا پوررمضانعلی (نایب قهرمان بلیتس سال 94 ایران)، علیرضا فیروزجاه (قهرمان سال 94 کشور) و سارا خادم‌الشریعه (شماره 1 بانوان ایران) 4.5 بر 0.5 بانک سرمایه را شکست داد. قائم مقامی تنها بازیکن سایپا بود که برابر مهدی غلامی متوقف شد.

شهرداری تبریز نیز با ترکیب پوریا درینی‌ (استاد بزرگ)، مسعود مصدق‌پور (قهرمان زیر 18 سال جهان)، آرین غلامی (قهرمان سوم کشور در سال 94)، اصغر گلی‌زاده (استاد بزرگ) و میترا حجازی‌پور (قهرمان بزرگسالان آسیا) 5-0 تاید واتر هرمزگان را شکست داد.

نتایج دور اول رقابت‌های لیگ برتر شطرنج بدین شرح است:

دنیای فلز رشت 2.5 - شرکت مهندسی مهاب قدس 2.5

ذوب آهن اصفهان 5 - شرکت نخ و رنگ همدان صفر

دامون سخت شمال مازنداران 4 - راه و شهرسازی لرستان یک

سایپا 4.5 - بانک سرمایه 0.5

شهرداری تبریز 5 - تاید واتر هرمزگان صفر

دریا برج شیراز 2.5 - مدرسه شطرنج پاییز اهواز 2.5

به گزارش ایسنا، رقابت‌های لیگ شطرنج طبق برنامه اعلام شده برگزار می‌شود. در روز چهارشنبه دو دور، روز پنجشنبه یک دور و روز جمعه نیز یک دور دیگر برگزار خواهد شد. قرار است رقابت‌ها به شکل نیمه‌متمرکز به میزبانی چهار استان برگزار شود که تاکنون میزبانی استان‌های مازندران، گیلان و تهران قطعی شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب