یک روش متفاوت برای پیشگیری از دیابت

متخصصان سلامت معتقدند که کنترل سلول‌های عصبی انسان با برق می‌تواند در درمان انواعی از بیماری‌ها از جمله آسم، دیابت و التهاب مفاصل موثر باشد.

یک روش متفاوت برای پیشگیری از دیابت

به گزارش ایسنا، در این بررسی به حیوانات آزمایشگاهی دستبندهای سیلیکونی کوچک که دارای الکترود بود در اطراف یک عصب وصل و سپس برای کنترل پیام‌های عصبی از یک منبع تغذیه استفاده شد.

نتایج یکسری از آزمایش‌ها نشان داد این فرآیند می‌تواند در درمان دیابت نوع دو که بر اثر آن هورمون انسولین عملکرد صحیح خود را ندارد موثر باشد. در این آزمایش‌ها روی حسگرهای شیمیایی در نزدیکی رگ اصلی گردن که سطح قند و هورمون انسولین را چک می‌کند، تمرکز شد.

این حسگرها یافته‌ها را از طریق عصب به مغز برمی‌گردانند و بنابراین این عضو می‌تواند با واکنش بدن به قند در جریان خون هماهنگ شود. به گفته کارشناسان، در این آزمایش‌ها نشانه‌های عصبی در اعصاب افراد مبتلا به دیابت‌ نوع دو افزایش می‌یابد. با مسدود کردن این سیگنال‌های عصبی در موش‌های مبتلا به دیابت می‌توان مشاهده کرد که حساسیت بدن به انسولین احیا می‌شود.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، همچنین یافته‌های اولیه حاکی از آن است که این روش برای دیگر بیماری‌ها نیز کاربرد دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب