آتشفشانی که می‌خندد

یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در یکی از مرگبارترین فوران‌های خود، یک لبخند شیطنت‌آمیز را به نمایش گذاشت.

آتشفشانی که می‌خندد

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌نت، کوه مورد بحث، ‌آتشفشان کیلاویا در هاوایی است که چهره خندان آن در عمق 25 کیلومتری یک دهانه در جریان یک فوران بزرگ شکل گرفته است.

معنی نام این آتشفشان "فوران کننده" است و از حدود سه دهه قبل در حال فعالیت است، اما این تازه‌ترین فوران در تاریخچه طولانی این کوه است که بین 300 هزار تا 600 هزار سال قبل شکل گرفته است.

مخروط آتشفشانی "Pu'u O'o" یکی از جاذبه‌های گردشگری هاوایی به شمار می‌رود و گردشگران با پرواز بوسیله بالگرد بر روی این آتشفشان، به تماشای فعالیت آن می‌پردازند.

در یکی از این پروازها، آتشفشان مذکور چهره خندان خود را به گردشگران نشان داد که طی آن،‌ گردش‌های پرتلاطم آتشفشان برای پنج دقیقه یک قوس بزرگ به شکل دهان و دو حفره به شکل چشم را نمایش دادند. مواد مذاب ناشی از این فوران‌ها به داخل اقیانوس جریان یافته و ابرهای بزرگی از دود را در زمان تماس با آب ایجاد می‌کنند.

این چهره خندان در اواخر ماه ژوئن ثبت شده اما به تازگی بر روی یوتیوب منتشر شده است. این طرح از ماه فوریه روی این آتشفشان ظاهر شده بود اما پس از ثبت فیلم آن از روی یک بالگرد، به اینترنت راه یافت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب