پرورش دیجیتالی مواد غذایی در سوپرمارکت‌های آینده

شرکت ایتالیایی "کارلو راتی" غرفه‌ای مفهومی را طراحی کرده که بازیدکنندگان آن می‌توانند بطور دیجیتالی کشاورزی کرده و غذای خود را در محل پرورش دهند.

پرورش دیجیتالی مواد غذایی در سوپرمارکت‌های آینده

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، بازدیدکنندگان از غرفه "منطقه آینده" می‌توانند دانه‌ها را بصورت هیدروپونیک (آب‌کشت) کاشته و رشد آن‌ها را به وسیله یک اپلیکیشن از راه دور پیگیری کنند.

این غرفه بخشی از پارک تفریحی آموزشی "FICO Eataly World" در بلونیای ایتالیا است که در اصل یک پارک تفریحی با هدف تولید غذا و مواد مغذی است. Eataly یک فروشگاه مواد غذایی ایتالیایی است که قصد دارد پرورش محصولات کشاورزی خانگی را با قیمت مناسب ترویج دهد.

در این طراحی همه می‌توانند کشاورز شده و محصولات مورد نیازشان را خود تولید کنند.

چشم‌انداز "دیزنی‌لند غذا" یک مجموعه 80 هزار متر مربعی شامل رستورانها، بازارها، آزمایشگاهها، میدانهای آزمایش، مزارع پرورشی و مرکز همایش است. این مرکز که برای بچه‌ها و خانواده‌ها طراحی شده، به بازدیدکنندگان اجازه خواهد داد تا فرهنگ غذا و مواد غذایی ایتالیا را تجربه کنند.

این طراحی، شیوه‌های کشاورزی پایدار را با نظارت آنلاین ترکیب کرده تا یک "سیستم کشت مشارکتی آینده" قابل استفاده برای همه را ارائه کند. این غرفه همچنین به عنوان محلی برای بحث در مورد کشاورزی سنتی و سیستم‌های کشت جدید عمل خواهد کرد.

این غرفه مدور به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد از کنار یک باغچه سبزیجات هیدروپونیکی عبور کنند که فرایند بلوغ محصولات در حال رشد را نشان می‌دهد.

پرفسور کارلو راتی از موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و بنیانگذار موسسه کارلو راتی اظهار کرد: حرکت در فضای این غرفه مانند حرکت کردن در زمان خواهد بود. در زمان حرکت در این فضا می‌توانید فرآیند رشد گیاه را از دانه و جوانه تا گیاه کامل مشاهده کنید.

بازدیدکنندگان می‌توانند در فرآیند کشت مشترک شرکت کرده و یک دانه از گیاه مورد علاقه خود را در یک ماژول رشد بکارند و آن را در یک مخزن هیدروپونیک قرار دهند. سپس می‌توان این ماژول را با اپلیکیشن گوشی هوشمندEataly World متصل کرد و فرآیند رشد گیاه را از راه دور تا زمان برداشت آن پیگیری کرد.

از حسگرهایی برای سنجش شرایط زیستی گیاهان استفاده شده و رشد آن‌ها بصورت تجسمی داده نمایش داده می‌شود. زمانی که رشد گیاه کامل شد، فردی که آن را کاشته می‌تواند گیاه را برای مصرف جمع‌آوری کند.

این پارک تفریحی اکنون در مرحله ساخت‌وساز بوده و قرار است در سال 2017 افتتاح شود و غرفه منطقه آینده در مرکز آن قرار خواهد داشت.منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب