تبدیل صنایع کشور به صنعت سبز با نانو فیلترهای محققان کشور

محققان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با تولید نانو فیلترهایی برای جذب آلاینده‌های هیدروکربنی، موفق به ثبت آن در اداره ثبت اختراعات آمریکا شدند.

به گزارش ایسنا، محققان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری پس از ٥ سال تلاش مستمر موفق به ثبت جهانی اختراع خود در اداره ثبت اختراعات آمریکا به نام جمهوری اسلامی ایران شد. این اختراع سیزدهمین اختراع بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه نانو فناوری است.

رسول نوروزیان قهفرخی مجری طرح، عنوان این اختراع را «فیلتر هوشمند نانو تیوب کربنی جاذب آلاینده‌های هیدروکربنی و سمی محیط زیست» ذکر کرد که به عنوان  چهل و چهارمین اختراع ایرانی تایید شده در اداره ثبت اختراعات آمریکا است که به ثبت جهانی رسیده است.

وی با بیان این که این فیلتر به عنوان جدیدترین تکنولوژی سال ٢٠١٦ آمریکا در حوزه کنترل و کاهش گازهای گلخانه‌ای محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: این فیلتر قابلیت تجاری سازی در ٢٦ حوزه صنعتی از جمله کاهش آلایندگی خودروها تا حد استاندارد یورو ٦ را دارد.

مجری طرح با تاکید بر این که این فیلتر قادر است صنایع موجود را به صنایع سبز تبدیل کند، اضافه کرد: در صورت تجاری شدن این محصول، راهکاری اساسی جهت رفع آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور بشمار می‌رود.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب