تولید روانسازهای زیستی از اولویت‌های حوزه سوخت‌های زیستی

رییس کمیته سوخت‌های زیستی کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یکی از اولویت‌های تعیین شده برای حوزه سوخت‌های زیستی تولید روانسازهای زیستی است.

به گزارش ایسنا، میثم طباطبایی با اعلام این خبر اظهار کرد: روانسازهای زیستی در واقع مواد حاصله از انواع روغن‌های گیاهی مانند سویا، آفتابگردان، کلزا، کانولا، پالم و نارگیل هستند که در نتیجه بشدت زیست تخریب‌پذیر هستند.

وی افزود: روانسازهای زیستی برای انسان و یا محیط های آبی، غیر سمی هستند و در انواع ماشین‌آلاتی که در هنگام استفاده از آنها روغن مستقیما وارد طبیعت می شود، به کار می‌روند.

به گفته طباطبایی، این مواد در دستگاه‌هایی مانند اره برقی، موتورهای دو زمانه، فلنج راه آهن و روانسازهای دریایی به کار می‌روند.

وی تصریح کرد: استفاده از این مواد به دلیل سازگاری با محیط زیست و غیر سمی بودن آنها بسیار رایج است و توسعه تولید و استفاده از آنها یکی از اولویت‌های کمیته محسوب می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب