عکس خارق‌العاده دشت‌لوت که آژانس فضایی اروپا منتشر کرد

دشت لوت همین چند وقت قبل به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. آژانس فضایی اروپا تصویری خارق‌العاده و با کیفیت بالا منتشر کرده است.

عکس خارق‌العاده دشت‌لوت که آژانس فضایی اروپا منتشر کرد

دشت‌ لوت همین چند وقت قبل به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. آژانس فضایی اروپا تصویری خارق‌العاده و با کیفیت بالا منتشر کرده است. 

 دشت  لوت سطحی خشک و تیره دارد که گرمای زیادی را به خودش جذب می‏‌کند؛ به همین دلیل در سال‎های ۲۰۰۴، ۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ ماهواره سنجنده «مدیس» دشت لوت را با 70.7 درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه کره‎ زمین اعلام کرد و برخی از جغرافی‎دانان چون «پرویز کردوانی» معتقدند که گرم‌ترین نقطه زمین در بیابان لوت «چاله مرکزی لوت» در ۷۵ کیلومتری شرق شهداد است. این عکس را ماهواره  Kompsat-2 کره جنوبی گرفته است. آژانس فضایی اروپا از فعالیت این ماهواره حمایت می‌کند.آژانس فضایی اروپا در توضیح این عکس و شگفتی‌های دشت لوت نوشته است: برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که گروهی از محققان شیر استریل شده را به دشت لوت برده‌اند و بدون سرپوش و حفاظ در سایه رها کردند اما شیر هم چنان استریل باقی ماند.

عکس خارق‌العاده دشت‌لوت که آژانس فضایی اروپا منتشر کرد


پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب