شناگر 13 ساله جوانترین ورزشکار المپیک ریو

جوان‌ترین ورزشکار المپیک ریو 2016 گوریکا سینگ، شناگر نپالی 13 ساله است که از زلزله جان سالم به در برده است و در حال حاضر نماینده نپال در المپیک است.

شناگر 13 ساله جوانترین ورزشکار المپیک ریو

جوان‌ترین ورزشکار المپیک ریو 2016 گوریکا سینگ، شناگر نپالی 13 ساله است که از زلزله جان سالم به در برده است و در حال‌ حاضر نماینده نپال در المپیک است.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت  Inside the games، جوان‌ترین ورزشکار  المپیک شناگر 13 ساله است.  او که در لندن زندگی می‌کند، سال گذشته برای مسابقات داخلی نپال در این کشور حضور داشت و در آن زمان بر اثر زلزله شدید در آن کشور 9 هزار نفر جان خود را از دست دادند.

سینگ درباره زلزله نپال می‌گوید: خیلی وحشتناک بود. ما در طبقه پنجم یک ساختمان بودیم و نتوانستیم فرار کنیم. فقط به مدت 10 دقیقه به زیر زمین پناه بردیم. ما خوش شانس‌تر از خیلی‌های دیگر بودیم. خوشبختانه آن ساختمان نو ساز بود و کاملا خراب نشد.

سینگ از دو سالگی در انگلیس زندگی می‌کند، اما در زمان زلزله نپال در این کشور حضور داشته است . بعد از زلزله او سفیر صلح شده و امیدوار است که بتواند برای کشور نپال افتخار کسب کند.

این  ورزشکار جوان‌ نپالی درباره حضور در  المپیک می‌گوید: من دوست داشتم که به  المپیک بروم ، ولی مطمئن نبودم که بتوانم ، زیرا خیلی جوان بودم. یک ماه پیش فهمیدم که می‌توانم در  المپیک مسابقه بدهم. بسیار شوکه شدم.

سینگ در سابقه 100 متر کرال پشت زنان شرکت می‌کند و رکورد او یک دقیقه و هشت ثانیه و دوازدهم صدم ثانیه است.

مسابقه 100 متر کرال پشت زنان در روز هشتم آگوست برگزار می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب