شناگر 13 ساله جوانترین ورزشکار المپیک ریو

جوان‌ترین ورزشکار المپیک ریو 2016 گوریکا سینگ، شناگر نپالی 13 ساله است که از زلزله جان سالم به در برده است و در حال حاضر نماینده نپال در المپیک است.

جوان‌ترین ورزشکار المپیک ریو 2016 گوریکا سینگ، شناگر نپالی 13 ساله است که از زلزله جان سالم به در برده است و در حال‌ حاضر نماینده نپال در المپیک است.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت  Inside the games، جوان‌ترین ورزشکار  المپیک شناگر 13 ساله است.  او که در لندن زندگی می‌کند، سال گذشته برای مسابقات داخلی نپال در این کشور حضور داشت و در آن زمان بر اثر زلزله شدید در آن کشور 9 هزار نفر جان خود را از دست دادند.

سینگ درباره زلزله نپال می‌گوید: خیلی وحشتناک بود. ما در طبقه پنجم یک ساختمان بودیم و نتوانستیم فرار کنیم. فقط به مدت 10 دقیقه به زیر زمین پناه بردیم. ما خوش شانس‌تر از خیلی‌های دیگر بودیم. خوشبختانه آن ساختمان نو ساز بود و کاملا خراب نشد.

سینگ از دو سالگی در انگلیس زندگی می‌کند، اما در زمان زلزله نپال در این کشور حضور داشته است . بعد از زلزله او سفیر صلح شده و امیدوار است که بتواند برای کشور نپال افتخار کسب کند.

این  ورزشکار جوان‌ نپالی درباره حضور در  المپیک می‌گوید: من دوست داشتم که به  المپیک بروم ، ولی مطمئن نبودم که بتوانم ، زیرا خیلی جوان بودم. یک ماه پیش فهمیدم که می‌توانم در  المپیک مسابقه بدهم. بسیار شوکه شدم.

سینگ در سابقه 100 متر کرال پشت زنان شرکت می‌کند و رکورد او یک دقیقه و هشت ثانیه و دوازدهم صدم ثانیه است.

مسابقه 100 متر کرال پشت زنان در روز هشتم آگوست برگزار می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب