تدریس معلمان پایه یازدهم در پایه دهم در سال تحصیلی جدید

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمانی که در دوره متوسطه دوم هستند و در سال تحصیلی جاری در پایه یازدهم تدریس می‌کردند.....

تدریس معلمان پایه یازدهم در پایه دهم در سال تحصیلی جدید

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمانی که در دوره متوسطه دوم هستند و در سال تحصیلی جاری در پایه یازدهم تدریس می‌کردند، در سال تحصیلی جدید به دلیل نبود پایه یازدهم، به پایه دهم منتقل می‌شوند.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورشخبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که «وضعیت توزیع نیروی انسانی در مقاطع متوسطه اول و دوم در سال تحصیلی جدید چگونه است؟»، اظهار داشت:‌ در سال تحصیلی جاری به دلیل تغییر، ساختار پایه دهم را نداشتیم و پایه نهم به دوره اول متوسطه اضافه شده بود، برای اینکه از نیروهای پایه دهم که در این مسیر خارج شده بودند، استفاده کرده و نیروهای مورد نیاز پایه نهم را نیز تأمین کنیم؛ در این خصوص ساماندهی نیروی انسانی را در دو دوره متوسطه به صورت یکجا انجام دادیم.

وی ادامه داد: برخی از نیروهای ما از دوره دوم متوسطه به دوره اول منتقل شدند و در سال تحصیلی جدید با توجه به استقرار پایه دهم، نیروهایی که در پایه دوم نظام قدیم هستند، تقریباً با نیروهایی که پایه دهم به آن نیاز دارد، برابری می‌کند.

زرافشان افزود: معلمانی که در متوسطه دوم هستند و در سال تحصیلی 95ـ94 در پایه یازدهم تدریس می‌کردند، امسال و در سال تحصیلی جدید به دلیل اینکه پایه یازدهم را نداریم، به پایه دهم منتقل شده و در این پایه تدریس می‌کنند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال تعدادی نیروی بازنشسته داریم، تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال اولین دوره فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش می‌شوند و 5 هزار نیروی استخدامی به اضافه فارغ‌التحصیلان دانشگاه شهید رجایی نیز به آموزش و پرورش اضافه خواهند‌ شد، در مجموع، این نیروها جایگزین نیروهای بازنشسته می‌شوند و مابقی نیروهای آموزشی ما نیز از طریق حق‌التدریس تأمین می‌شوند.

وی تأکید کرد: امسال با کمبود نیرو مواجه نیستیم، ضمن اینکه جابةجایی نیرو نیز در دوره دوم متوسطه انجام می‌شود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب