دانشمندان چینی: در کره ماه آب وجود ندارد

برخلاف حدس و گمان هایی که پیشتر درباره میزان آب موجود بر روی سطح کره ماه ارائه شده بود، دانشمندان چینی می‌گویند در کره ماه آبی وجود ندارد.

دانشمندان چینی: در کره ماه آب وجود ندارد

برخلاف حدس و گمان هایی که پیشتر درباره میزان آب موجود بر روی سطح کره ماه ارائه شده بود، دانشمندان چینی می گویند در کره ماه آبی وجود ندارد.آنان در اثبات سخنان خود به بررسی داده های ارسالی توسط کاوشگر «چانگ ایی 3» استناد می کنند که به کره ماه فرستاده شد.
چین که بلندپروازی های فضایی اش در چند سال گذشته به شدت اوج گرفته، پس از آنکه در سال 2013 میلادی «ماه نورد» خود را به کره ماه فرستاد، به جمع آمریکا و روسیه به عنوان تنها کشورهای راه یافته به کره ماه پیوست و نام خود را به عنوان سومین کشور فاتح کره ماه به ثبت رساند.
 نتایج بدست آمده از این کاوشگر (ماه نورد)، نشان می دهد که نظریه وجود آب در کره ماه صحت ندارد.
 نتایج تلسکوپ فرابنفش این کاوشگر که اطلاعات قابل توجهی از سطح کره ماه به زمین ارسال کرده به خوبی این موضوع را تایید می کند.
«وی جین یوان» از دانشمندان آکادمی علوم چین می گوید: اندازگیری های انجام شده بر روی سطح و اتسفر ماه نشان دهنده مقدار بسیار اندکی آب فقط در محیط ماه می باشد که قابل توجه نبوده و با اطلاعات موجود درباره چگونگی تشکیل ماه مطابقت دارد. 

دانشمندان چینی: در کره ماه آب وجود ندارد


وی گفت که این اطلاعات نتیجه بررسی هفت ترابایت اطلاعات جمع آوری شده از قبیل عکس و فیلم است که توسط صدها تن از دانشمندان این کشور مورد بررسی قرار گرفته است.
«ماه نورد» (کاوشگر) «چانگ ایی 3» به وزن 140 کیلوگرم، دسامبر سال 2013 توسط موشک چینی «لانگ مارچ» به فضا پرتاب شد.
اداره اکتشافات کره ماه آکادمی علوم چین پیشتر اعلام کرد که با توجه به دستاوردهای حاصله از کاوشگر شماره سه، قصد دارند کاوشگر «چانگ یی ـ 4» را در سال 2018 در دورترین و تاریک ترین نقطه کره ماه فرود آورند.
چنین ماموریتی تاکنون توسط هیچ کشوری در جهان صورت نگرفته است و دانشمندان چینی می گویند که دورترین نقطه کره ماه که «نقطه تاریک» هم خوانده می شود به دلیل نیروی جاذبه هرگز از روی زمین قابل رویت نیست.
برنامه اکتشاف کره ماه توسط چین، شامل چرخش به دور آن و فرود کاوشگر بر سطح این کره و بازگرداندن آن به زمین است و برای رسیدن به این هدف و تکمیل آن قرار است کاوشگر شماره شش این کشور نیز تا سال 2020 میلادی راهی فضا شود.
این کشور همچنین در برنامه های بلندپروازانه فضایی خود قصد دارد تا سال 2036 فضانوردان خود را به کره ماه اعزام کند.
بشر از سال 1969 میلادی که برای نخستین بار به روی ماه قدم گذاشته، تا به امروز هیچگاه روی این کره بازنگشته و دلیل اصلی آن به هزینه بالای سفر به ماه برمی گردد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب