تبریز میزبان جشنواره علمی، ادبی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان

مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی گفت: شهر تبریز میزبان مرحله کشوری جشنواره علمی، ادبی و هنری دانشجو معلمان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور است.

تبریز میزبان جشنواره علمی، ادبی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان

مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی گفت: شهر تبریز میزبان مرحله کشوری جشنواره علمی، ادبی و هنری دانشجو معلمان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور است.

به گزارش خبرنگار پانا از آذربایجان شرقی،رحیم بدری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 12 تا 22 مرداد امسال تبریز میزبان بیست و ششمین جشنواره علمی، ادبی و هنری دانشجو معلمان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور است.

وی با بیان اینکه جشنواره علمی، ادبی و هنری دانشجویان دانشگاه‌های فرهنگیان در 27 رشته برگزار می‌گردد افزود: در این جشنواره دختران از 12 تا 22 مرداد و پسران از 18 تا 22 مرداد به رقابت می‌پردازند.

وی در خصوص آثار رسیده به این جشنواره اظهار داشت: 900 اثر از سوی دانشجویان پسر و 600 اثر از سوی دختران دانشجو دانشگاه‌های فرهنگیان به این جشنواره در رشته‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، ادبی و ... ارسال شده است.

مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی، تعداد افراد شرکت کننده در این جشنواره را 900 نفر اعلام کرد و گفت: 285 نفر از این شرکت‌کنندگان را دختران و 290 نفر از آنها پسران دانشجو تشکیل می‌دهند و بقیه شرکت‌کنندگان نیز شامل سرپرست و از مسئولان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور هستند.

بدری در ادامه خاطرنشان کرد: همزمان با برگزاری این جشنواره اجلاس مدیران دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور نیز در تبریز برگزار می‌گردد که در این اجلاس  تمامی مدیران دانشگاه فرهنگیان به همراه هیئت رئیسه، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و اعضای شورای عالی آموزش و پرورش حضور دارند.

وی گفت: اجلاس مدیران دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور همه ساله در تهران برگزار می‌شد و برای اولین بار است که این اجلاس در تبریز برگزار می‌گردد.

بدری زمان برگزاری این اجلاس سراسری را  از 19 تا 21 مرداد ماه جاری اعلام کرد.

مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی تعداد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی را  سه هزار و 600 دانشجوی دختر و پسر اعلام کرد و افزود: دانشگاه فرهنگیان دانشگاه ماموریت محور است و ماموریت آن تربیت نیروهای متخصص و متعهد و تحویل آن به آموزش و پرورش است.

وی در ادامه از پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی از مهرماه امسال برای اولین بار  اقدام به پذیرش و ثبت نام دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در رشته زبان و ادبیات فارسی می‌کند.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب