تاسیس نیروگاه‌های تا یک مگاوات در روستاها

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی اعلام کرد: این پژوهشگاه برنامه‌هایی را برای تاسیس نیروگاه‌های یک مگاواتی و زیر یک مگاواتی در روستاها دنبال می‌کند.

تاسیس نیروگاه‌های تا یک مگاوات در روستاها

سید محمدمهدی هادوی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: در  برنامه ششم توسعه تاکید شده است که از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر به خصوص در نیروگاه‌هایی با  مقیاس‌های کوچک بهره برداری شود.

وی افزود: پژوهشگاه مواد و انرژی برای تحقق این بخش از برنامه ششم توسعه وارد عمل شد و برنامه‌هایی را برای تاسیس نیروگاه‌های یک مگاواتی و زیر یک مگاواتی در روستاها دنبال می‌کند.

هادوی تصریح کرد: علاوه بر این، بحث تامین برق ندامتگاه کرج از نیروی خورشید و پسماند ندامتگاه نیز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان به تصویب رسیده است که نقش موثری در تحقق این بند از برنامه ششم توسعه دارد.

وی اعلام کرد: به طور متوسط کشور ما 300 روز در سال از آفتاب بهره می‌برد اما سرمایه‌گذاری کمی در این حوزه انجام شده است.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی با بیان اینکه هر چه در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری کنیم عایدی بیشتری خواهیم داشت، گفت: کشورهای اروپایی با وجود اینکه کمتر از آفتاب بهره می‌برند اما سرمایه گذاری زیادی در این بخش داشته‌اند.

هادوی ضمن اشاره به سیاست‌های پژوهشگاه مواد و انرژی برای توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر اعلام کرد: در کنار این موضوع بحث افزایش بهره‌وری و استفاده از پنل‌های بهینه با بهره وری بالاتر از 19 درصد نیز جزو برنامه‌های پژوهشگاه مواد و انرژی است.

وی با بیان اینکه موفقیت در این زمینه عزمی ملی می‌خواهد، یادآور شد: پژوهشگاه مواد و انرژی به این موضوع ورود کرده و شرکت‌های دانش بنیان را نیز ترغیب کرده است تا به این بخش وارد شوند.

هادوی در پایان یادآور شد: جای کار زیادی در موضوع انرژی‌های تجدیدپذیر وجود دارد و لازم است که به آن توجه ویژه‌ای شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب