نجات بزرگترین موجود زنده زمین از نابودی

همشهری آنلاین نوشت: پاندو از لحاظ تراکم بزرگترین موجود زنده جهان به شمار می‌رود، اگرچه پاندو یک جنگل است،‌اما از آنجایی که تمامی ۴۷ هزار درخت درون آن به یک سیستم ریشه واحد متصل هستند که ....

نجات بزرگترین موجود زنده زمین از نابودی

براساس گزارش نیوساینتیست، پاندو درحال نابود شدن است، زیرا حیوانات گرسنه‌ای مانند آهوها و دام‌ها ساقه‌های جوان آن را می‌خورند و بسیاری از درختان کهنسال این جنگل نیز به پایان عمر طبیعی خود رسیده‌اند و درحال نابودی هستند.

به گفته پال راجرز محقق دانشگاه یوتا درختان پیر درحال مردنند و درختان جوان درحال خورده شدن. پاندو با جرمی برابر 6000 تن تقریبا 35 برابر سنگین‌تر از سنگین‌ترین حیوان زمین، یعنی وال آبی است. بزرگترین موجود زنده زمین از لحاظ وسعت زیستگاه یک قارچ در اورگان و بزرگترین موجود زنده زمین از نظر ارتفاع درخت سکویایی در کالیفرنیا است.

نجات بزرگترین موجود زنده زمین از نابودی

پاندو همچنین یکی از قدیمی‌ترین موجودات زنده زمین به شمار می‌رود و قدمت آن از 2000 سال تا یک میلیون سال پیش تخمین زده شده‌است. با این‌همه درحال نابودی است، اگرچه نجات آن از این نابودی راه حلی بسیار ساده دارد: حصارکشی به دور آن.

راجرز و همکارانش برای بررسی این طرح درحدود هفت هکتار از این جنگل را حصار‌کشی کردند و تلاش کردند به واسطه از بین بردن گیاهان هرز و حرص کردن درختان کهنسال رشد درختان را افزایش دهند. پس از گذشت سه سال، محققان مشاهده کردند میزان ریشه در هرهکتار در بخش محصور پاندو هشت برابر از مناطق غیرمحصور شد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب