تأسیس 19 مدرسه هیئت امنائی و 2 هنرستان در تهران

معاون آمورش و پرورش شهر تهران گفت: تعداد مدارس دولتی شهر تهران در سال تحصیلی آینده افزایش نمی‌یابد ولی 19 مدرسه هیئت امنائی و دو هنرستان جدید به مدارس شهر تهران افزوده می‌شود.

تأسیس 19 مدرسه هیئت امنائی و 2 هنرستان در تهران

معاون آمورش و پرورش شهر تهران گفت: تعداد مدارس دولتی شهر تهران در سال تحصیلی آینده افزایش نمی یابد ولی 19 مدرسه هیئت امنائی و دو هنرستان جدید به مدارس شهر تهران افزوده می‌شود.

سید محمود حسینی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تأسیس این مدارس بنا به درخواست اولیاء دانش آموزان بوده است و ثبت نام در این مدارس هیچ تفاوتی با مدارس دولتی ندارد و تنها با شرط محدودیت جغرافیایی محل سکونت اولیاء انجام می شود. 


وی گفت: در هر یک از این مدارس 300 تا 350 دانش آموزان مشغول به تحصیل خواهند شد. 

حسینی به کاهش تعداد مدارس دو نوبته شهر تهران اشاره کرد و افزود: در سال تحصیلی آینده، دبیرستان دوره دوم دو نوبته نداریم و تعداد دبیرستان های دوره اول دو نوبته نیز به پنج یا شش مدرسه کاهش می یابد.


وی به فعالیت های تابستانه مدارس اشاره کرد و گفت: مدارس تنها در دوره تابستانه مجاز به اجرای فوق برنامه های غیردرسی هستند و تدریس کتاب های درسی در دوره تابستانه در مدارس ممنوع است و با مدیران متخلف برخورد خواهد شد. 


معاون آموزش و پرورش شهر تهران به انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان پایه نهم شهر تهران اشاره کرد و افزود: در هر منطقه ستاد ثبت نام برای اطلاع رسانی به اولیاء تشکیل شده است و دانش آموزان مجاز هستند دبیرستان مورد نظر خود را در منطقه محل سکونت خود انتخاب کنند. 


حسینی یادآور شد: به دلیل آنکه اولیاء دانش آموزان در انتخاب مدرسه دچار مشکل نشوند هر دانش آموز به یک مدرسه معرفی می شود و مدارس ظرفیت کافی برای ثبت نام همه دانش آموزان را خواهند داشت. 

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب