یادگیری به روش نوابغ (6)

هر گاه سعی می‌کنید چیزی را یاد بگیرید، تلاش کنید قانون 70 درصد را رعایت کنید؛ یعنی سعی کنید تا 70 درصد مفاهیم آموخته‌ها را قبل از ادامه‌ی مطلب، درک کنید.

یادگیری به روش نوابغ (6)
  • قانون 70 درصد برای خودآموزی

هر گاه سعی می‌کنید چیزی را یاد بگیرید، تلاش کنید قانون 70 درصد را رعایت کنید؛ یعنی سعی کنید تا 70 درصد مفاهیم آموخته‌ها را قبل از ادامه‌ی مطلب، درک کنید. اگرچه شما 30 درصد اطلاعات را از دست می‌دهید، اما سرعت بیش‌تری در یادگیری خواهید داشت. علاوه بر این همیشه می‌توانید با مرور دوباره یادگیری را کامل کنید.

دلیل مفید بودن این رویکرد این است که یادگیری 30 درصد آخر نیاز به تلاشی برابر همان 70 درصد اول دارد. با حرکت به جلو، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تمرکزتان روی آن‌چه واقعاً مهم است قرار دارد نه جزئیات یک موضوع!

شما می‌توانید از این روش در ارتباط بین آموخته‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال:

درک 70 درصد از یک فرمول و سپس شیرجه زدن برای اثبات آن

یادگیری یک استدلال فلسفی تا 70 درصد و سپس پرداختن به بررسی استدلال‌ها

یادگیری 70 درصد از کلمات یک درس زبان و سپس استفاده از آن‌ها در تمرین و گفت‌وگو

اگر از این رویکرد برای مطالعه استفاده کنید، به جای این‌که برای حفظ کامل یک مطلب انتظار بکشید و بعد به ارتباط بین آموخته‌ها بپردازید می‌توانید خیلی زود شروع به ساخت ارتباطات بین آموخته‌ها کنید. این رویه بار حفظ کردن را کاهش می‌دهد و به شما در یادگیری سریع‌تر کمک می‌کند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب