انتخاب واحد تابستان و سه دسته از دانش‌آموزان

با توجه به آزمون‌های تابستان دانش‌آموزان باید انتخاب واحد کنند.

انتخاب واحد تابستان و سه دسته از دانش‌آموزان

با توجه به آزمون‌های تابستان دانش‌آموزان باید انتخاب واحد کنند. انتخاب واحد از بین درس‌های سال دوم و سال چهارم است. درس‌های سال سوم نیز اجباری است. این انتخاب واحد توسط دانش‌آموز در صفحه‌ی شخصی او با مشورت پشتیبان، پدر و مادر یا معلم صورت می‌گیرد. پیشنهاد کانون انتخاب درس‌های سال چهارم یا نگاه به آینده است؛ زیرا دانش‌آموزان درس‌های سال دوم را قبلاً خوانده‌اند و بیش‌تر سؤالات کنکور از سال چهارم طرح می‌شود؛ بنابراین با توجه به اهمیت موضوع، سؤالات دفترچه‌ی آزمون به دو صورت طرح می‌شود: 

1- بخش نگاه به گذشته (مباحث 3 جلد از کتاب‌های سال گذشته) که پاسخ‌گویی به آن اجباری است؛ یعنی درس‌های سال سوم.

2- بخش نگاه به آینده (پیش‌خوانی 1 یا 2 درس از کتاب‌های سال آینده) که پاسخ‌گویی به آن اختیاری است؛ یعنی بر اساس انتخاب واحد.

این سؤال برای اکثر دانش‌آموزان پیش می‌آید که «ما برای بخش نگاه به آینده به کلاس نمی‌رویم. پس باید چه کنیم؟»

در تابستان سه دسته از دانش‌آموزان در آزمون‌ها شرکت می‌کنند:

1- دانش‌آموزانی که کلاس کنکور می‌روند.

2- دانش‌آموزانی که کلاس کنکور نمی‌روند.

 3- فارغ‌التحصیلان

دسته‌ی اول کسانی هستند که مطالعه‌ی درس‌های سال گذشته را آغاز کرده و برای یک یا دو درس از بخش نگاه به آینده به کلاس می‌روند؛ پس مسلماً این دسته از دانش‌آموزان برای پاسخ‌گویی به سؤالات هیچ مشکلی ندارند و می‌توانند برای تکمیل آموخته‌های خود علاوه بر کلاس از کتاب تابستان هم استفاده کنند؛ اما ممکن است معلم آن‌ها درس‌ها را از پایه شروع کند که پیشنهاد می‌شود از منابع کانون یعنی کتاب تابستان و دیگر ابزار‌های کانون استفاده کنند.

دسته‌ی دوم کسانی هستند که مانند دسته‌ی اول به مطالعه‌ی درس‌های سال گذشته می‌پردازند اما برای قسمت نگاه به آینده به هیچ کلاس کنکوری نمی‌روند. پیشنهاد ما به این دانش‌آموزان برای پاسخ‌گویی به سؤالات نگاه به آینده استفاده از کتاب تابستان، DVD‌های مفهومی مربوط به هر کتاب و DVD‌های همراه با آزمون و حل دفترچه‌ی آزمون غیر حضوری و استفاده از فیلم‌های 3 دقیقه‌ای در سایت است.

هر سه گروه از دانش‌آموزان به نوبه‌ی خود با یک‌سری از ابزارها توانایی پاسخ‌گویی به سؤالات بخش نگاه به آینده را پیدا خواهند کرد.

دسته‌ی سوم فارغ‌التحصیلان هستند که باید به درس‌های نگاه به آینده که اهمیت بیش‌تری در کنکور دارند پاسخ بدهند و سال گذشته این درس‌ها خوانده‌اند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب