ایجاد 141 شرکت دانش بنیان در استان کرمان

مشاور عالی استاندار کرمان از ایجاد 141 شرکت دانش بنیان در استان کرمان خبر داد و افزود: باید در جهت تقویت شرکت‌های دانش بنیان در استان اقدام شود.

ایجاد 141 شرکت دانش بنیان در استان کرمان

مشاور عالی استاندار کرمان از ایجاد 141 شرکت دانش بنیان در استان کرمان خبر داد و افزود: باید در جهت تقویت شرکت‌های دانش بنیان در استان اقدام شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر نصرالله گرامی امروز یکشنبه 10 مرداد ماه در جلسه کمیته توسعه اقتصاد دانش بنیان و فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی، از برگزاری سه جلسه در خصوص توسعه اقتصاد دانش بنیان خبر داد و یادآور شد: زمینه اشتغالزایی در حوزه آی.سی.تی بسیار است و نیازمند فرهنگسازی است در این زمینه دانشجویان و دانشگاه‌ها جامع هدف این طرح هستند.

گرامی آموزش فارغ التحصیلان و دانشجویان را در دستور کار این کارگروه دانست و خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری متولی شرکت های دانش بنیان هستند که به دستور استاندار کرمان در زمینه ارائه راهکارهای عملیاتی سه جلسه برگزار شده است.

وی با تاکید براینکه مسئولین اجرایی به باورهای بومی اعتقاد ندارند، گفت: خرابی پشت پرده نشات گرفته از بوروکراسی اداری و رانت خواری است که نمایندگان دستگاه‌ها باید در زمینه حذف رانت خواری اقدام نمایند.

مشاور عالی استاندار کرمان از وجود 141 شرکت دانش بنیان در استان کرمان خبر داد و افزود: باید در جهت تقویت شرکت های دانش بنیان در استان اقدام شود.

گرامی با اشاره به اینکه بانک اطلاعاتی به منظور شناسایی شرکت هایی که آمادگی دارند نسبت به خرید ایده های شرکت‌های دانش بنیان اقدام نمایند، راه‌اندازی خواهد شد، یادآور شد: در حوزه آی.سی.تی یک مرکز تولید محتوا در استان راه اندازی شده که باید نسبت به جمع آوری ایده ها و تبدیل آن به محصول اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون در حد بضاعت استان مشکلات مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان استان در بحث گمرک، نحوه صادرات، مباحث مالیاتی مرتفع و مابقی در قالب صورت جلسه در جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سطح کشور پیگیری خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در ادامه این جلسه مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه قرار است در هر شهرستان ده کارآفرین برتر شناسایی شوند، خاطرنشان کرد: تاکنون هزار و  600 نفر برای جشنواره کارآفرینی در استان ثبت نام کرده‌اند و مهلت ثبت نام تا 15 مرداد است.

رضا اسماعیلی زاده با تاکید براینکه بحث توانمندسازی در سه حوزه به طور جد دنبال می شود، گفت: آموزش بیکاران و شاغلان واحدهای صنعتی و تعاونی ها تا 900 هزار ساعت با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان در دستور کار این اداره کل است.

وی با اشاره به اینکه 290 هزار کارگر بیمه شده در واحدهای صنعتی مشغول به کار هستند که می توانند در این دوره های آموزشی ثبت نام کنند، افزود: 23 مرکز کاریابی در استان وجود دارد که سالیانه نسبت به ثبت نام 10 الی 15 هزار نفر اقدام می‌کنند.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب