آغاز سفرهای گردشگری به قطب جنوب

همشهری آنلاین نوشت: پیش از این تنها پژوهشگران و نظامیان برای تحقیق و جستجو به قطب جنوب سفر می‌کردند..

آغاز سفرهای گردشگری به قطب جنوب

همشهری آنلاین نوشت: پیش از این تنها پژوهشگران و نظامیان برای تحقیق و جستجو به قطب جنوب سفر می‌کردند. اما با راه اندازی خط هوایی جدید در آرژانتین به زودی سفرهایی با هدف گردشگری در این بخش ناآشنا از کره زمین انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آلمان گردشگران از ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ می‌توانند از طریق آرژانتین به قطب جنوب سفر کنند. به گزارش روزنامه " لاناسیون" باند فرودگاه بزرگترین پایگاه هوایی در مارامبیوی آرژانتین قرار است برای امنیت بیشتر سفرهای هوایی به رادار و سیستم‌های الکترونیکی مجهز شود که چنانچه تغییراتی در شرایط آب و هوایی پیش آید و هواپیما نتواند بر زمین بنشیند پرواز لغو شود.

پروازها می‌بایست با هواپیماهای توربوپراپ شرکت دولتی LADE صورت گیرد و گردشگران موظف به رعایت دستورالعمل‌های امنیتی هستند. مارامبیو در ۳ هزار و ۳۳۰ کیلومتری جنوب بوئنوس آیرس واقع شده است.

به گفته والتر سبایوس معاون وزارت دفاع آرژانتین ده درصد از فضای پایگاه هوایی مارامبیو در اختیار گردشگران قرار خواهد گرفت. در حال حاضر مارامبیو ظرفیت پذیرش۱۵۰ گردشگر را دارد. سایر پایگاه‌های آرژانتینی در قطب جنوب نیز می‌توانند تا جایی که به کارهای پژوهشی و علمی لطمه‌ای وارد نشود پذیرای گردشگران باشند.

به گفته سبایوس تمام اهداف مقرر در پروژه‌های حفاظت از محیط زیست باید در این برنامه گردشگری دنبال شوند.

آغاز سفرهای گردشگری به قطب جنوب

هواپیماها یک یا دو بار در هفته از شهر اوشوآیا واقع در ایالت تیرا دل فوئگو پرواز کرده و پس از حدود یک ساعت و سی دقیقه در مارامبیو فرود می‌آیند. معاون وزارت دفاع می‌گوید برای گردشگران تفریحات روزانه و اقامت از ۴ تا ۷ روز برنامه‌ریزی شده است.

این نخستین خط هوایی است که پروازهای منظم به قطب جنوب ارائه می‌دهد. پایگاه مارامبیو واقع در جزیره سیمور، شمالی‌ترین بخش قاره سفید است. این پایگاه که در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده پیش از این تنها به پروازهای نظامی اختصاص داشته است.

اولین سفر تفریحی به قطب جنوب در ژانویه ۲۰۰۸ با هواپیمای ایرباس A319 به پیست انجام گرفت. در سال ۲۰۱۲ حدود ۳۵۰۰۰ گردشگر به مناطق مختلف قطب جنوب سفر کردند و در سال ۲۰۱۳ گروه موسیقی متالیکا برای ۱۵۰ تماشاگر کنسرتی تاریخی در قطب جنوب برگزار کردند که در آن برای حفظ محیط زیست از گوشی‌های هدفون برای شنیدن موسیقی استفاده شده بود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی ( قسمت دوم ) از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی