تغییرات آب و هوایی محور زمین را نامتعادل کرد!

دانشمندان سازمان فضایی ناسا معتقدند که گرم‌شدن پیوسته دمای زمین و کاهش حجم منابع منجمد آب شیرین در قطب شمال باعث ایجاد تغییراتی در سیستم طبیعی توزیع وزن زمین شده است.

تغییرات آب و هوایی محور زمین را نامتعادل کرد!

سازمان فضایی ناسا اعلام کرد: ذوب‌شدن یخ‌های قطبی یک پدیده معمولی نیست، چرا که با نامتعادل شدن تقسیم وزنی در دو نیمکره زمین، محور چرخشی زمین از محور حقیقی فاصله بیشتری گرفته و تغییر وضعیت خواهد داد.

محققان با بررسی پیوسته قطر صفحات یخی در مناطق شمالی زمین دریافتند که سرعت فرایند ذوب‌شدن یخ‌ها در گرینلند بسیار زیاد است که این امر در فرایند طبیعی تقسیم وزن زمین اختلال ایجاد کرده است.

تغییرات آب و هوایی محور زمین را نامتعادل کرد!

پژوهشگران معتقدند که محور چرخش زمین همیشه ثابت نیست و این محور همیشه تحت تاثیر وزن آب اقیانوس‌ها است. به‌طوری‌که در مطالعات انجام شده از سال 1899 تا پایان قرن بیستم مشخص شد که محور چرخش زمین از کانادا به سمت انگلستان در حال تغییر است.

پروفسور "سورندرا ادیکاری"، متخصص زمین‌شناسی و پژوهشگر بخش طراحی موتورهای موشکی ناسا اظهار کرد: پدیده تغییر محور چرخش زمین در قرن بیستم کاملا مشهود است. این اختلاف در بیشترین حالت 12 متر ثبت شده است.

آتوسا صادقی

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب