جانشین رضا یزدانی: کم‌تجربه نیستم

آزادکار وزن 97 کیلوگرم ایران با بیان این که یک سال است المپیکی زندگی می‌کند و با هدف حضور در این رویداد پله پله جلو آمده است، گفت: کم تجربه نیستم و می‌توانم مقابل بزرگان جهان قد علم کنم.

جانشین رضا یزدانی: کم‌تجربه نیستم

امیر محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت خود در اردوی تیم ‌ملی کشتی آزاد، اظهار کرد: خوشبختانه طی چند ماه اخیر تمرینات سخت و پر فشاری را در اردوهای تیم ‌ملی پشت سر گذاشته ایم و از شرایط بسیار خوبی برخوردارم و هر کجا که کادرفنی تیم ‌ملی صلاح بداند آماده‌ام برای کشورم کشتی بگیرم.

آزادکار وزن 97 کیلوگرم ایران درباره احتمال اعزامش به رقابت‌های  المپیک به این شرط که رضا یزدانی به دلیل مصدومیت نتواند به  المپیک برسد، عنوان کرد: امیدوارم یزدانی به عنوان یک کشتی‌گیر بزرگ و پهلوان بتواند با سلامتی کامل در رقابت‌های  المپیک حاضر شود و برای ایران کشتی بگیرد. برای او دعا می‌کنم تا به رقابت‌های  المپیک برسد، اما اگر تحت هر شرایطی کادرفنی تیم ‌ملی افتخار پوشیدن دوبنده تیم ‌ملی را به من بسپارد با جان و دل حاضرم از آن دفاع کنم.

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: در رقابت‌های جام  تختی  مقابل یزدانی هفت بر چهار شکست خوردم. پس از آن به همراه رضا یزدانی عازم رقابت‌های قهرمانی آسیا شدیم که من این فرصت را پیدا نکردم برای ایران کشتی بگیرم و یزدانی در وزن 97  کیلوگرم کشتی گرفت. مطمئنا حضورم در این مسابقات  البته به شرطی که کشتی می گرفتم تاثیر زیادی در حرکت رو به جلوی من داشت، اما به‌ هر حال قسمت نشد. بعد از جام تختی نیز شش ماه میدان ندیدم که به جام جهانی آمریکا اعزام شدم. در آنجا دو کشتی گرفتم که در کشتی اول مقابل هند که کشتی‌گیر بدی نبود، توانستم به پیروزی برسم ، ولی در کشتی دوم مقابل حریف قدرتمند روس به این دلیل که میدان خارجی کمی دیده بودم شکست خوردم در حالی که می‌توانستم مقابل او به پیروزی برسم.

محمدی با اشاره به برگزار نشدن رقابت انتخابی تیم ‌ملی به دلیل مصدومیت رضا یزدانی، بیان‌ کرد: قرار بود فروردین ماه رقابت تیم ‌ملی در این وزن نیز برگزار شود ، ولی با مصدومیت یزدانی این اتفاق رخ نداد. البته به خیلی از اتفاقات کاری ندارم و معتقدم قسمت هر کشتی گیری باشد، به  المپیک می‌رود. اگر قسمت من شد امیدوارم نماینده شایسته‌ای برای کشورم باشم اگر هم نشد امیدوارم یزدانی بهترین نتیجه‌ را در  المپیک کسب کند.

آزادکار وزن 97 کیلوگرم ایران در پاسخ به این پرسش که  آیا به لحاظ روحی – روانی آمادگی حضور در  المپیک را دارد یا خیر؟  تصریح کرد: یک سال است که  المپیکی زندگی می‌کنم. شاید کسی روی کاغذ شانسی برای من قائل نبود تا به این مرحله برسم، اما پله پله جلو آمدم و در تفکرات خودم رسیدن به  المپیک را دور از دسترس نمی دانستم. الان هم به  المپیک نزدیک هستم و اگر قسمت باشد به آن خواهم رسید. البته خیلی ها می‌گویند که محمدی کم تجربه است و نمی‌تواند در  المپیک مقابل بزرگان قد علم کند، اما من تجربه پنج – شش رویداد خارجی را دارم و به لحاظ سنی نیز با تجربه هستم. بنابراین به لحاظ روحی – روانی و تجربه آمادگی لازم را برای حضور در  المپیک دارم‌.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب