ساخت دهکده سبز در کیپ‌تاون

شهر کیپ‌تاون به زودی دهکده‌ای لوکس و مجلل را در خود خواهد‌داشت که کاملا منطبق با نیازهای محیط‌زیست و مبتنی بر فناوری‌های پاک و پایدار خواهد بود و ....

ساخت دهکده  سبز در کیپ‌تاون

شهر کیپ‌تاون به زودی دهکده‌ای لوکس و مجلل را در خود خواهد‌داشت که کاملا منطبق با نیازهای محیط‌زیست و مبتنی بر فناوری‌های پاک و پایدار خواهد بود.

همشهری آنلاین نوشت:  این پروژه که برای اولین‌بار در قاره آفریقا اجرا می‌شود، توسط شرکت مهندی معماری سویساتک طراحی شده‌است. این دهکده 900 میلیون دلاری در منطقه بلوراک در سامرست‌وست بنا خواهد شد،‌منطقه‌ای که در محاصره باغ‌های انگور است.


این دهکده دارای هزار آپارتمان، مرکز پزشکی، اسپا، بوتیک، مدرسه و رستوران خواهد‌بود. تردد خودروها به جاده‌های اصلی منتهی به پارکینگ‌های زیرزمینی محدود خواهد بود و در این دهکده، بهره‌وری در انرژی از طریق استفاده از منابع انرژی احیا شدنی و استفاده از فناوری‌های کم‌مصرف مانند چراغ‌های LED و سیستم‌های مدیریت آب در اولویت اصلی قرار دارد.

ساخت دهکده  سبز در کیپ‌تاون

آفریقای جنوبی براساس گزارش سازمان زیست‌محیطی گراند‌ورک دوازدهمین کشور تولیدکننده دی‌اکسید کربن در جهان است. براساس این گزارش میانگین دمای این کشور تا پایان این قرن بین 6 تا 12 درجه افزایش خواهد‌داشت.

ساخت دهکده  سبز در کیپ‌تاون

همچنین در این گزارش به بحران آب و انرژی در این کشور پرداخته شده‌است. با این‌همه کیپ‌تاون تصمیم دارد تا سال 2020 درحدود 20 درصد از انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدید‌شدنی تامین کند و حتی قصد دارد شهروندانش را به تولید انرژی پاک تشویق کند. ساخت و ساز پروژه بلو‌راک از آگوست سال 2016 آغاز شده و انتظار می‌رود ساکنان تا فوریه 2017 وارد این دهکده شوند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب