بیماری قرن که با سلول‌های بنیادی درمان می‌شود

رییس مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان گفت: کمیته ای جهانی در راستای انجام مطالعات گسترده سلول درمانی در بیماران مبتلا به ام اس تشکیل شده است.

بیماری قرن که با سلول‌های بنیادی درمان می‌شود


ناصر اقدمی رییس مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سلول درمانی در بیماران مبتلا به MS را یکی از موضوعات روز این حوزه عنوان کرد و گفت: در کشورهای مختلفی روی این روش درمانی نوین مطالعاتی به صورت پراکنده انجام شده است. 

وی از تشکیل کمیته جهانی برای همسو شدن مطالعات انجام شده در این حوزه خبر داد و اظهار کرد: با توجه به نتایج متفاوت حاصل از مطالعات کشورهای مختلف، صاحب نظران این حوزه بر آن شدند تا کمیته ای جهانی متشکل از کشورهای  پیشگام این عرصه برای انجام تحقیقات موثرتر و کسب نتیجه مطلوب راه اندازی کند. 

رییس مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان با بیان اینکه نظریه سلول درمانی در بیماران MS طی چند سال اخیر مطرح و حتی در برخی کشورها روی نمونه حیوانی و انسانی نیز آزمایش شده است، افزود: با توجه به تفاوت نتایج حاصل از این بررسی ها، در این کمیته هر کشور با تعدادی بیمار درصدد کشف گامی نوین برای درمان بیماران MS از سلول های بنیادی خود بیمار است.

وی با اظهار خرسندی از حضور ایران به عنوان تنها کشور آسیایی در این کمیته جهانی، تصریح کرد: در این کمیته کشور ایتالیا به عنوان مرجع و کشورهایی مانند انگلیس، کانادا، فرانسه و ایران نیز برای انجام این پروژه همکاری می کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب