طولانی نشستن پای تلویزیون می‌تواند سبب مرگ شود

نتایج مطالعه محققان ژاپنی نشان می‌دهد، خطر مرگ در افرادی که روزانه پنج ساعت یا بیشتر تلویزیون تماشا می‌کنند نسبت به افرادی که کمتر از 2.5 ساعت به جعبه تصاویر نگاه می‌کنند دو برابر بیشتر است.

طولانی نشستن پای تلویزیون می‌تواند سبب مرگ شودبه گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی بی بی سی ورلد، دانشمندان ژاپنی عادت تلویزیون دیدن 86 هزار نفر را بین سال های 1988 تا 1990 بررسی کردند و سلامت آنها را طی 19 سال بعد زیر نظر گرفتند. آنها دریافتند که به ازای هر دو ساعت تماشای اضافه تلویزیون در روز، خطر آمبولی ریه 40 درصد افزایش یافت.

آمبولی ریه ناشی از انسداد یک رگ خونی در پاها است که معمولا به ریه می رسد.این رگ همچنین به کندی حرکت مرتبط شناخته می شود.

دکتر تورو شیراکاوا از دانشگاه اوساکا گفت: این روزها، با وجود امکان تماشای برنامه های تلویزیونی از طریق اینترنت (ویدئو استریمینگ) تماشای چندین قسمت برنامه های تلویزیونی در یک نشست متداول شده است. این وضع ممکن است نشانه یک عادت به سرعت درحال رشد باشد.

محققان توصیه می کنند که هنگام تماشای تلویزیون هر ساعت یک بار برخیزید و نرمش کنید.این مطالعه قبل از باب شدن دستگاه های موبایل و خدمات ویدئویی اینترنتی انجام شد.

محققان گفتند که مطالعات بیشتری لازم است تا معلوم شود آیا این فناوری ها خطر حتی بزرگتری را متوجه سلامتی می کنند یا نه.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب