کاهش 30 درصدی مرگ و میر بیماران با بازتوانی قلبی

مدیر بخش بازتوانی قلبی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بازتوانی قلبی، مرگ و میر بیماران قلبی را 25 تا 30 درصد کاهش می‌دهد.

کاهش 30 درصدی مرگ و میر بیماران با بازتوانی قلبیدکتر زهرا حامدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش بازتوانی قلبی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد که سال 92 فعالیت خود را آغاز کرده، تنها مرکزدولتی بازتوانی قلبی در شرق کشور است.

وی خاطرنشان کرد: بازتوانی قلبی به بیماران قلبی کمک می کند تا به زندگی عادی بازگردند و از عود و پیشرفت بیماری آنان جلوگیری می کند.

او گفت: بیماران قلبی که به بخش بازتوانی قلبی ارجاع می شوند، 25 تا 35 جلسه را در بخش گذرانده و از خدمات ورزش درمانی، مشاوره تغذیه و روان شناسی بهره مند می شوند.

متخصص پزشکی ورزشی افزود: بیماران ارجاعی معمولا بعد ازعمل جراحی «بای پس» عروق کرونر، تعویض دریچه و یا پیوند قلب، نارسایی قلبی خفیف و متوسط و «آنژین صدری» زیر پوشش قرار می گیرند.

حامدی بیان کرد: فرایند بازتوانی قلبی از جراحی مجدد و ایجاد سکته های قلبی پیشگیری می کند.

او ادامه داد: تاسیس بخش های بازتوانی ریه، دیابت و بیماری های عروق محیطی از برنامه های آتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب پزشکی شرق کشور دارای هشت هزار دانشجو و افزون بر 17 هزار کارمند بهداشتی و درمانی است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب