فرزندان عشایر دانش آموزانی غیور و با اعتماد به نفس هستند

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت:عشایری بودن و امکانات کم نباید مانعی برای فراگیری علم و بروز استعدادها و توانمندی در بین دانش آموزان این قشر باشد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش  پانا، حمیدرضا کفاش گفت: دانش آموزان عشایر با توجه به این که سختی و دشواری در راه ادامه تحصیل می کشند دانش آموزانی غیور و با اعتماد به نفس هستند و حجم بزرگ خدماتی که دولت برای آن ها ایجاد کرده است در آینده ای نزدیک به تحصیلات آنان برکت خواهد داد.

    وی نکته اولیه و مهم در حوزه تربیت را تقویت زبان شکر بیان کرد و ادامه داد: معلمان باید به نسل جدید زبان شکر و سپاسگزاری به والدین و مربی را آموزش دهند که خوشبختانه یکی از خصیصه های بارز دانش آموزان عشایری اخلاق و ادب در شکر و سپاس است.     کفاش اظهار داشت: در این اردوها قصد داریم پاسخ نیکویی جهت جبران زحمات والدین برای تربیت فرزندان خود داده باشیم و دانش آموزان رسم احترام و زبان شکر به والدین را یاد بگیرند.     وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به دانش آموزان عشایر گفت: هیچ وقت نباید نبود امکانات را دلیلی بر عدم پیشرفت خود بدانید و به یاد داشته باشید این انسان ها هستند که امکانات را می سازند؛ عشایری بودن و امکانات کم نباید مانعی برای فراگیری علم و بروز استعدادها و توانمندی در بین شما باشد.     معاون پرورشی و فرهنگی وزیر سومین نکته تربیتی را آموزش مهارت دانست و برگزاری مسابقات کشوری عشایر را با چنین شعاری عنوان و اظهار کرد: یادگیری مهارت به مراتب از ادامه تحصیل مهم تر است و یادگیری این مهم تنها به کلاس درس و مدرسه ختم نمی شود و برای فراگیری مهارت باید بیش از آموزه های مدرسه حرکت کنید.     وی با اشاره به اهمیت توجه به هنرهای بومی و سنت ها خاطر نشان ساخت:خرده فرهنگ ها عامل وحدت کشورها است و فرهنگ رسمی ما فرهنگ ایرانی اسلامی می باشد، وقتی گویش، لباس و فرهنگ ایرانی تضعیف شود فرهنگ غربی حاکم خواهد شد .

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب