رفتارهایی که افراد دروغگو را لو می‌دهد

عدم تماس چشمی، نداشتن انسجام در صحبت‌ها و حرکات خشک بدن از علائم عدم صداقت در گفتار است.

رفتارهایی که افراد دروغگو را لو می‌دهدمهدی امامی روان شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به چگونگی روش های تشخیص افراد دروغگو، اظهار داشت: دروغ گفتن به صورت ناخودآگاه باعث بروز واکنش هایی می شود که تحت کنترل فرد نیست و می توان از روی این عکس العمل ها به عدم صداقت افراد پی برد.

وی ادامه داد: بیشتر افراد، هنگام دروغ گفتن از تماس چشمی خودداری می کنند و حاضر به نگاه کردن در چشم فرد مقابل نیستند. البته برخی افراد ممکن است به دلیل خجالتی بودن از تماس چشمی امتناع کنند.

این کارشناس افزود: استفاده کردن از سوال خودتان در جواب نیز از دیگر علائم تشخیص این افراد است. به عنوان مثال اگر از فرد بپرسید که کیف مرا تو برداشته ای در پاسخ می گوید: نه کیف شما را من بر نداشته ام.

امامی در ادامه گفت: صحبت های افراد دروغگو معمولا انسجام ندارد و هر بار اطلاعات متفاوتی به شما می دهند و امکان دارد سخنانشان کاملا ضد و نقیض بوده و از یک پارچگی به دور باشد.

وی در پایان گفت: حرکات خشک بدن و عدم انعطاف در رفتار، کشیدن مداوم دست به پشت سر و لمس بینی از دیگر علائم دروغگویی است. البته تشخیص عدم صداقت افراد امر راحتی نبوده و از لحاظ اخلاقی درست نیست که بدون دلیل دیگران را به دروغگویی متهم کنیم ولی موارد ذکر شده در برخی موارد می تواند در فرد دروغگو بروز کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب