ورزش درمانی راهی موثر برای درمان پارگی مینیسک زانوی سالمندان

مطالعات منتشر شده در مجله BMJ نشان داده که ورزش درمانی می‌تواند به اندازه عمل جراحی در درمان پارگی مینیسک زانوی افراد سالمند مفید باشد.

ورزش درمانی راهی موثر برای درمان پارگی مینیسک زانوی سالمندان

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت MNT، بررسی‌ها نشان داده که ورزش همراه با نظارت می‌تواند در درمان مشکل زانوی افراد سالمند مفید باشد و این درمان به اندازه عمل جراحی موثر است.

هر ساله 2 میلیون نفر در دنیا عمل جراحی زانو (آرتروسکوپی) انجام می‌دهند. با این حال آرتروسکوپی تاثیر زادی بر درمان ندارد.

محققان دانمارکی و نروژی بررسی کردند که تاثیر ورزش درمانی و آتروسکوپی هر کدام چقدر موثر است. در مطالعات انجام شده 140 نفر مورد بررسی قرار گرفتند که نیمی از این افراد ورزش درمانی انجام داده‌ و هر روز برنامه ورزشی خاصی را تکرار کردند. بررسی‌ها نشان داد که این گروه و گروهی که عمل جراحی انجام دادند از نظر میزان درمان و توانایی حرکتی در ورزش، کیفیت زندگی تفاوتی با هم نداشتند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: ورزش درمانی تاثیر مثبت بیشتری نسبت به عمل جراحی دارد، بررسی‌های ما افراد را تشویق می‌کند تا با ورزش نظارت شده زانوی خود را درمان کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب