پایان المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه‌های کشور

سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های کشور در بخش دختران با تجلیل از تیم‌های برتر در مشهد به کار خود پایان داد.

پایان المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه‌های کشور

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، معاون دانشجویان داخلی سازمان امور دانشجویانپایان المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های کشور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم گفت: حدود نیمی از جامعه را بانوان تشکیل می دهند که نقش مهمی در مدیریت کشور دارند.

دکتر سید ابوالحسن ریاضی با تاکید بر توسعه ورزش به خصوص در بین بانوان افزود: در وزارت علوم از هر نوع فعالیت ورزشی حمایت می شود.

او گفت: این دوره از المپیاد در سطح خوبی برگزار شد و میزبانی این رقابتها توسط دانشگاه فردوسی مشهد به بهترین نحو انجام شد.

معاون فنی این المپیاد نیز در این مراسم گفت: در این دوره از المپیاد 2 هزار و 500 دانشجوی دختر از 101 دانشگاه در قالب 249 تیم به رقابت پرداختند.

الهه عرب عامری افزود: در طول برگزاری این رقابتها 119 مدال طلا، 119 مدال نقره و 143 مدال برنز به شرکت کنندگان اهدا شد.

او ادامه داد: در پایان هشت روز رقابت دانشجویان در هشت رشته ورزشی در مجموع دانشگاه تهران با 199 امتیاز مقام اول، دانشگاه فردوسی مشهد با 169 امتیاز مقام دوم و دانشگاه الزهرا (س) با کسب 85 امتیاز رتبه سوم را به دست آوردند.

سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور در بخش دختران از 28 تیر ماه با حضور 2 هزار و 500 دانشجو در هشت رشته والیبال، بسکتبال، فوتسال، تنیس روی میز، بدمینتون، تکواندو، شنا و دو و میدانی در مشهد برگزار شد.

در مرحله دوم المپیاد نیز که 12 تا 19 مرداد ماه در مشهد برگزار می شود، سه هزار و 500 دانشجوی پسر در همین رشته ها به اضافه 2 رشته کشتی فرنگی و آزاد به رقابت می پردازند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب