نشست کمیته ملی آموزش عالی کمیسیون ملی یونسکو برگزار شد

جلسه کمیته ملی آموزش عالی کمیسیون ملی یونسکو با هدف بررسی فرآیند الحاق ایران به «کنوانسیون منطقه‌ای تایید و به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی آموزش عالی آسیا و اقیانوسیه» برگزارشد.

نشست کمیته ملی آموزش عالی کمیسیون ملی یونسکو برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مهر، محدثه محب حسینی رئیس بخش آموزش کمیسیون ملی یونسکو در ایران در این جلسه گزارشی از فرآیند «کنوانسیون منطقه‌ای تائید و به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی آموزش عالی آسیا و اقیانوسیه» ارائه کرد و در ادامه اعضای کمیته نظرات خود را مطرح کردند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه نماینده کشور ما به عنوان مسئول تدوین دیباچه «کنوانسیون جهانی تایید و به رسمیت شناختن صلاحیت های آموزش عالی» انتخاب شد، سازمان یونسکو طی پیگیری‌های مکرر از ایران درخواست کرده تا به «کنوانسیون منطقه‌ای تائید و به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی آموزش عالی آسیا و اقیانوسیه» بپیوندد.

رئیس بخش آموزش کمیسیون ملی یونسکو در ایران همچنین ضمن تشریح روند الحاق به کنوانسیون های منطقه‌ای و بین‌المللی یونسکو تاکید کرد: بر این اساس لازم است هماهنگی‌های لازم در این خصوص با وزارتخانه های علوم و امورخارجه و نمایندگی کشور ما در یونسکو صورت پذیرد.

حسن ظهور عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف نیز در این جلسه در خصوص تدوین گزارش ملی جمهوری اسلامی ایران برای ارائه به چهاردهمین نشست کنوانسیون منطقه‌ای تائید و به رسمیت شناختن صلاحیت‌های تحصیلی آموزش عالی که در ماه آینده در استرالیا برگزار می شود، توضیحاتی ارائه داد.

وی افزود: این گزارش شامل پارامترهای موثر در نظام ارزیابی آموزش عالی کشور، با تاکید بر نظام تضمین کیفیت و ارزیابی مدارک تحصیلی است و به سازمان یونسکو ارسال شده است.

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف به موضوع کنوانسیون جهانی تائید و به رسمیت شناختن صلاحیت‌های تحصیلی آموزش عالی اشاره کرد و گفت: موضوع تدوین این کنوانسیون در سی و هشتمین کنفرانس عمومی یونسکو به تصویب رسید و قرار شد کمیته‌ای متشکل از نمایندگان گروه‌های جغرافیائی یونسکو برای تهیه متن کنوانسیون تشکیل شود.

وی تاکید کرد: در این کمیته ازهرکدام از گروه‌های پنجگانه جغرافیایی یونسکو، سه کشور به نمایندگی انتخاب شدند که از گروه جغرافیایی آسیا و اقیانوسیه، ایران به همراه هند و مالزی انتخاب شد.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب