کنترل کیفیت هواپیما با پهپاد

قاعده مشخصی وجود دارد که بر اساس آن پهپادها و هواپیماها نباید در نزدیکی یکدیگر باشند اما حالا شرکت ایرباس دست به سنت شکنی زده است.

کنترل کیفیت هواپیما با پهپاد

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت ایرباس در حال آزمایش و به کارگیری نحوه استفاده از پهپادها برای بررسی دقیق هواپیماهای تولید شده پیش از تحویل به مشتریانشان است.

تا پیش از این بازرسان کنترل کیفی ایرباس مجبور بودند که برای بررسی دقیق هواپیماهای تولید شده و اطمینان خاطر حاصل کردن از این نکته که هیچ نقصی در بدنه آنها وجود ندارد از پلکانهای مخصوصی بالا رفته و برای ساعتها مشغول به کار شوند.

این فرآیند کار دشواری بوده و در برخی موارد تا دو ساعت به طول می انجامد. حال اما نوبت به استفاده از فناوری نوظهور پهپادها رسیده است. ایرباس نشان داد که با بهره گیری از این سیستمهای پروازی، فرآیند بررسی دقیق هواپیماها تنها در ۱۰ دقیقه به طول می انجامد.

برای این منظور شرکت ایرباس با شرکت آلمانی AscTec همکاری گسترده ای را برای به کارگیری پهپادها در فرآیند بررسی هواپیماها آغاز کرده است.

این شرکت یک فروند پهپاد اصلاح شده فالکون ۸ را که به دوربینهای RealSense ساخت اینتل مجهز هستند برای بررسی موشکافانه و البته هوشمند بدنه هواپیماها به کار گرفته است.

این پهپاد به دوربین ۴۲ مگاپیکسلی قدرتمندی مجهز است که از آن به عنوان ابزار اصلی جمع آوری داده ها استفاده می کند. پهپاد پس از آغاز پرواز از پیش برنامه ریزی شده خود به دور هواپیما، اقدام به تصویربرداری خودکار از بخشهای مختلف آن می کند. در این میان یک هدایت گر از روی زمین تمام حرکات پهپاد را زیر نظر خواهد داشت.

در این بررسیها تا ۱۵۰ تصویر گرفته می شود که در ادامه توسط بازرسان و در قالب مدلسازیهای سه بعدی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

این نوآوری بر روی هواپیماهای ایرباس A۳۳۰ و A۳۵۰ به کار گرفته شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب