اولین عکس رنگی که فضاپیمای جونو از مشتری ارسال کرد را ببینید

فضاپیمای جونو سرانجام اولین عکس خود را پس از قرار گرفتن در مدار مشتری به زمین ارسال کرده است. در این عکس خارق‌العاده مشتری و لکه سرخ بزرگ مشهور آن دیده می‌شود

اولین عکس رنگی که فضاپیمای جونو از مشتری ارسال کرد را ببینید

به گزارش نیویورک‌تایمز،این عکس از فاصله 4.3 میلیون کیلومتری مشتری توسط جونو گرفته شده و به گفته دانشمندان ناسا نشان می‌دهد که تمام سیستم‌های این فضاپیما توانسته‌اند از مرحله سخت عبور به مدار مشتری به سلامت عبور کنند. در این تصویر علاوه بر مشتری سه قمر بزرگ این سیاره یعنی آیو،اروپا و گانمید دیده می‌شوندلکه سرخ بزرگ که روی مشتری در این عکس دیده می‌شود نام بزرگ‌ترین توفان عظیم چرخان در سطح  این سیاره است. این توفان در راستای کمربندها و منطقه‌های مشتری جریان دارد. از زمان کشف این لکه تا کنون، بارها دیده شده که قطر آن تا سه برابر قطر زمین افزایش یافته است. ابعاد لکه سرخ ۲۴۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ کیلومتر در جهت شرق به غرب و ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ کیلومتر در جهت شمال به جنوب است. فضاپیمای جونو حدود دو هفته قبل  پس از یک سفر پنج ساله با موفقیت وارد مدار سیاره مشتری شد.

اولین عکس رنگی که فضاپیمای جونو از مشتری ارسال کرد را ببینید

رسیدن جونو به مشتری لحظه‌ای مهم و سرنوشت ساز برای بشر به حساب می‌آید. سیاره‌ مشتری رازهای زیادی درباره‌ نحوه‌ تشکیل سیارات و پیدایش حیات دارد. قرار است این فضاپیما اطلاعاتی را راجع به گازهای موجود در مشتری، ساختار آن و میدان مغناطیسی سایر مدارهای آن به زمین مخابره کند.

اولین عکس رنگی که فضاپیمای جونو از مشتری ارسال کرد را ببینید

یکی از مهم‌ترین مسئله‌هایی که دانشمندان می‌خواهند بدانند وجود داشتن یا نداشتن آب در اتمسفر این سیاره است. آنها حدس می‌زنند که به احتمال قوی روی این سیاره آب وجود دارد. به طور کلی سفر جونو به مشتری می‌تواند به سوال‌های بسیار مهمی درباره‌ی جهان پاسخ دهد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب