بازی‌های رایانه ای خشن برای کودکان ممنوع

مطالعات پژوهشگران موسسه تحقیقاتی کودکان در سیاتل نشان می‌دهد ارتباط مستقیمی بین بازی‌های رایانه ای خشن و افکار، رفتار و احساسات تهاجمی درکودکان وجود دارد.

بازی‌های رایانه ای خشن برای کودکان ممنوعبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از مدیکال ساینس، تاثیر بازی های خشن بر روح کودکان و سرایت آن به دنیای واقعی تا اندازه ای است که متخصصان کودک دست به دامن والدین، شوراهای سیاست گذاری و سازندگان بازی ها شده اند.

در سال های گذشته دسترسی کودکان به اطلاعات فضای مجازی و بازی های رایانه ای کمتر از امروز بود. در حال حاضر و با متداول شدن تلفن های هوشمند، دسترسی کودکان به انواع اطلاعات و بازی ه با سهولت بیشتری صورت می گیرد و کنترل و نظارت والدین بر فضای مجازی کمتر و سخت تر شده است.

مطالعات پژوهشگران موسسه تحقیقاتی کودکان در سیاتل نشان می دهد ارتباط مستقیمی بین بازی های رایانه ای خشن و افکار، رفتار و احساسات تهاجمی کودکان وجود دارد. تاثیر بازی های خشن بر روح کودکان و سرایت آن به دنیای واقعی تا اندازه ای است که متخصصان کودک دست به دامن والدین، شوراهای سیاست گذاری و سازندگان بازی ها شده اند.

متخصصان به والدین توصیه می کنند که برنامه پرهیز بازی، دقیق مشابه رژیم غذایی، برای کودکان تدارک ببینید تا علاوه بر اینکه مدت زمان بازی را محدود کنند، بر محتوا و کیفیت آن نیز نظارت داشته باشند. این مطالعه ضرورت کنترل کودکان کمتر از شش سال را ضروری تر می داند؛ چراکه کودک در این سنین قادر به تشخیص دنیای فانتزی مجازی از دنیای واقعی نیست.

روانشناسان، بازی های رایانه ای خشونت آمیز را به هیچ وجه برای کودکان و نوجوانان مجاز نمی دانند و به والدین توصیه می کنند که کودکان را به سمت بازی های فکری و بازی هایی که فعالیت بدنی دارند سوق دهند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب