چگونگی کاهش 90درصدی احتمال سکته مغزی

مطالعات بین المللی محققان مک مستر در اونتاریو کانادا نشان می‌دهد 90 درصد سکته‌های مغزی قابل پیشگیری هستند و فشار خون بالا و عدم تحرک مهمترین عوامل خطر سکته مغزی به شمار می‌آیند.

چگونگی کاهش 90درصدی احتمال سکته مغزیبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از مدیکال اکسپرس، این مطالعه با بررسی سوابق پزشکی 27 هزار مرد و زن در تمام سنین از سایر نقاط جهان نشان می دهد فشار خون بالا مهمترین علت سکته مغزی است؛ بنابراین در اولین قدم باید فشار خون کنترل شود.

در این مطالعه آمده است 10 عامل خطر اصلی در ارتباط با سکته وجود دارد که با رعایت آن می توان خطر ابتلا به سکته مغزی را 90.7 درصد کاهش داد. این عوامل خطر عبارتند از :

-فشار خون بالا : 47.9 درصد

-عدم فعالیت بدنی : 35.8 درصد

-کلسترول : 26.8 درصد

-رژیم غذایی نامناسب : 23.2 درصد

-چاقی : 18.6 درصد

-سیگار : 12.4 درصد

-مشکلات قلبی : 9.1 درصد

-مصرف الکل : 5.8 درصد

-استرس : 5.8 درصد

-دیابت : 3.9 درصد

به گزارش انجمن ملی سکته مغزی، سکته مغزی یک حمله مغزی است که سبب می شود سلول ها از اکسیژن کافی محروم شوند و می تواند برای هر شخص و در هر زمانی رخ دهد. سکته مغزی از هر سه مورد موجب ناتوانی دو مورد می شود؛ بنابراین لازم است با رعایت 10 مورد اشاره شده، احتمال وقوع آن را کاهش داد. به گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها سالانه حدود 800 هزار نفر در آمریکا دچار سکته مغزی می شوند و هر چهار دقیقه یک تن بر اثر این عارضه جان خود را از دست می دهد.نتایج این تحقیقات در نشریه Lancet منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب