پیروزی ارزشمند ایران برابر مجارستان/ ریتینگ مقصودلو2571

تیم ملی شطرنج نوجوانان ایران در دیداری حساس مجارستان را شکست داد.

پیروزی ارزشمند ایران برابر مجارستان/ ریتینگ مقصودلو2571

تیم ملی شطرنج نوجوانان ایران در دیداری حساس مجارستان را شکست داد.

به گزارش ایسنا، المپیاد جهانی زیر 16 سال شطرنج با برگزاری دور چهارم ادامه پیدا کرد و ملی پوشان ایران روی میز 2 موفق به شکست حریف سرسخت خود با نتیجه 3 بر 1 شدند. آرش طاهباز و پرهام مقصودلو دو پیروزی ایران را به دست آوردند و دو دیدار دیگر مساوی شد.

آرش طاهباز که از ابتدا توانسته بود از حریف پیشی بگیرد با بازی خوب خود به اولین برد ایران دست یافت. آرین غلامی و علیرضا فیروزجاه نیز برابر حریفان خود مساوی کردند.
اما در جذاب ترین دیدار ، پرهام مقصودلو نشان داد که چرا و چگونه در 15 سالگی استاد بزرگ شده است. شطرنجباز میز یک ایران در شرایطی که تا پایان بازی تحت فشار حریف با مهره سفید قرار داشت دست از جنگندگی نکشید و با وجود این که با تساوی پیروزی ایران حتمی می شد به یک پیروزی شیرین دست یافت تا ایران 3-1 پیروز شود.مقصودلو با این پیروزی به ریتینگ قابل توجه 2571 رسید تا یک گام دیگر به ریتینگ 2600 نزدیک شده باشد.
ایران با این پیروزی از 4 بازی 7 امتیازی شد و به جمع مدعیان بازگشت. روی میز یک مسابقات ارمنستان و روسیه به تساوی دست یافتند تا در کنار ایران سه تیم 7 امتیازی بالای جدول باشند. حریف ایران در دور پنجم یکی از تیم‌های قدرتمند ارمنستان یا روسیه خواهد بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب